Rap? Ani bych nevěděl , jak na to!

Rocková hvězda, herec, otec rodiny - JON BON JOVI, má za sebou hvězdnou karieru. I ve čtyřiceti dokáže naplnit velký stadion a dostat písničku na vrchol hitparády. To se mu povedlo i s jeho novým albem "Bounce" a singlem "Everyday". Nic jiného se ani od něj nečeká - jeho posledního alba "Crush" se po světě prodalo osm milionů. Za maskou sexy idolu se ale skrývá člověk se slabinami a pochybnostmi.

Za posledních devatenáct let se prodalo přes 93 milionů tvých desek. Baví tě vůbec ještě hrát?

Jon: Samozřejmě, že jo. Pro naši kapelu je nejdůležitější slovo spolupráce. Richie mi řekne: "Poslechni si tenhle kytarový part." A já mu odpovím: "Zní to pěkně blbě." Sebere se a zkusí něco nového. Jsme k sobě upřímní.

Po obrovském úspěchu alba Crush se od vás hodně očekává, musíte překonat sami sebe. Je to velký tlak?

Jon: Tak velikánský úspěch je dost opojný (směje se). Jenže my jsme v branži bezmála 20 let, a tak se dokážeme docela dobře vypořádat jak s se slávou tak i s neúspěchem.

Dneska frčí numetalové skupiny jako třeba Linkin Park. Ty hrají podstatně tvrdší muziku. Nepřipadáte si vedle nich trochu starší.

Jon: Některé kapely lezou všem na nervi. Jejich kytary i vokály znějí tak smutně a naštvaně. Když to slyším, utěšuju se: "Díky bohu, že máme Bona Joviho." To náš rock zní pořád vesele. Kdybychom natočili něco numetalového nikdo by to od nás nevzal. Z fanoušků si nemůžeme dělat srandu!

Jak to, že nové cédéčko zní tak drsně rockově? To dřív nebýval váš styl...

Jon: Je to pravé rockové album. Přitom jsme to ani neplánovali. Když jsme ve studiu začínali, dělali jsme pěkné, melodické popové písničky jako třeba "Lucky" a další slaďáky. Ale tak se album postupně utvářelo. Za tvrdší vybroušení písní může on (Jon se smíchem ukazuje na Richieho Samboru). Nemohli jsme přece natočit něco jako Eminem, protože vůbec nevíme, jak se takový rap dělá. O titulu alba jsme dokonce nechali hlasovat na internetu. Většina fanoušků rozhodla, že to bude Bounce.

Na třech místech máš tetování. Nejnápadnějšíje symbol Supermana na levém nadloktí. Byl to hrdina tvého dětství?

Jon: Superman je bezva (smích). Je nejen silný a vychytralý, ale taky hodně lidský. Nemá přátele, ale ani žádnou vážnou známost a rodinu - vlastně je dost opuštěný. To tetování symbolizuje mužnost, sílu a odvahu.

A co znamená býčí hlava na pravém nadloktí a asijský drak, kterého máš na kotníku?

Jon: I to jsou moje symboly, které si přeje každý muž: Býk znamená sílu a náruživost, drak zase nesmrtelnost. Důvod proč jsem si to nechal vytetovat, je, abych to měl denně na očích a tím si to pořád připomínal. Hlavně to tetování na kotníku bolelo tak pekelně, že se musí vyplatit. (smích)

Dovedeš si představit, že bys nazpíval duet s Britney Spears nebo Christinou Aguilerovou?

Jon: Zbláznil ses? (smích) To radši přenechám Stevenu Tylerovi z Aerosmith nebo Ricky Martinovi. Britney je sice moc pěkná a má i docela obstojný hlas, ale po jejím boku bych si připadal jako děda (smích). Její fandové by se mi vysmáli a moji by zase padli do mdlob.