Bon Jovi LIVE 27.5.2006 - STUTTGART (30.5.2006)

Co takhle neuspořádat koncert Bon Jovi v hale? Co takhle neuspořádat koncert Bon Jovi na stadiónu? Co zbývá? Moc možností už není, ale jednou z nich je uspořádat koncert Bon Jovi v parku. A této myšlenky se chytili pořadatelé z Německa a pozvali rockovou skupinu Bon Jovi do Stuttgartu. Vítejte v krátkém pohledu za koncertem, který proběhl 27.5.2006.

To, že sledovat koncert z velké vzdálenosti není to pravé, ilustruje prvý obrázek níže. Naštěstí to nebyl můj případ a společně s přáteli a kamarády jsme zaujali výhodné místo, těsně u zábradlí co začínal golden koridor. Podobně jako v Linzi.

Koncert otevřela tradiční píseň Last Man Standing následovaná písní You Give Love A Bad Name. Jon tradičně začal na molu probíhajícím golden koridorem a fanoušci, o počtu kolem 65.000, začali samozřejmě vřít :-)

Následujícími písněmi byly Captain Crash And The Beauty Queen From Mars a Born To Be My Baby. Poté přišla velice vyvedená píseň z desky Have A Nice Day - Story Of My Life.

Po této písni přišla Complicated a starší pecka I´d Die For You. Po boxeťácké The Radio Saved My Life Tonight přišla titulní písněn alba z roku 2002 - Bounce. Zahráním této písně bylo celkem překvapením, moc často tato píseň v setlistě nezaujme místo, o to více publikum potěšila.

Ještě větším překvapením byla píseň Wild In The Streets, kterou považuji za jeden z vrcholů tohoto koncertu.

Po této písni přišlo na řadu In These Arms, kdy se Jon vydal opět na molo v golden koridoru. Poté přišel tradiční troj-slepenec - Have A Nice Day, Who Says You Can´t Go Home?, It´s My Life. A pak přišel druhý vrchol večera a to byla tradičně Richiem Samoborou zpívaná I´ll Be There For You, která obsahovala řadu nádherných sól a díky tomu píseň trvala téměř devět minut!

Poté přišlo Bad Medicine s vloženou medley Shout. Hlavní část koncertu uzavřeli rychlé písně Raise Your Hands a Living On A Prayer, kdy Jon v kapuci rozezpíval publikum.

S začátkem prvního přídavku I Want To Be Loved se do Stuttgartu dostavila tma a tím mohli započít světelné efekty v Bon Jovi Show. Celkem se tma dostavila dosti pozdě, což bych viděl celkem jako vadu pořadatelů, že koncert začal moc brzo za světla.

Dalšími přídavky byly písně Bells Of Freedom a Someday I´ll Be Saturday Night, následované písní Wanted Dead Or Alive. Tato píseň není nadarmo jednou z nejlepších písní Bon Jovi a publikum to typicky dostávalo do varu. Což jen podpořila "tleskající" I´ll Sleep When I´m Dead.

Předposledním přídavkem byla skvělá píseň z roku 1992 - Keep The Faith, kde Richie tradičně exceloval na kytaře. Pak se kapela rozloučila a odešla do zákulisí.

A povedlo se, Jon s Richiem se vrátili a střihli si akustickou verzi Never Say Goodbye, která byla třešničkou za výbornou, téměř tříhodinovou, show.

Poté již koncert skončil a veliký dav fanoušků se dal na odchod. A samozřejmě i my jsme se vydali zpět do autobusu, s kterým jsme do Stuttgartu přijeli. Níže už jen uvádím menší galerii fotografií, které jsem pořídil, včetně třech videí, které jsem zachytil. Není tím nic menšího, než vrcholy celého koncertu a to píseň I´ll Be There For You, Keep The Faith a především třešnička na koncertu - Never Say Goodbye. Přeji příjemný poslech a pohled :-)

David Vostrý