Recenze CD These Days

Deska These Days vyšla v Americe 27. června 1995. V Evropě a Japonsku vyšlo již tradičně o několik dnů dříve. Album These Days se od předešlých desek liší tím, že se do tvůrčího procesu při nahrávání zapojil baskytarista Hugh McDonald, který nahradil dosavadního člena Aleca John Sucha. Ten se rozhodl, že skupinu opustí.

Toto album otvírá rockově pojatá skladba "Hey God", která naznačuje jakým způsobem by bylo možné desku pojmout. Již v o něco mírnějším tempu je skladba střídána písní "Something For The Pain". V této skladbě dal Jon Bon Jovi možnost hlasovému projevu také Richiemu Samborovi, když ho nechal jednu z posledních slok zazpívat. Jak jsem se již zmínil, tak první dvě skladby dávají najevo, že album These Days je pojato s důrazem na tvrdší rock, ale opak je pravdou.

To nám dá najevo skladba třetí, která byla vybrána jako pilotní singl k tomuto albu. Její jméno je "This Ain´t A Love Song". Tato skladba se dlouhou dobu držela na předních místech hitparád. Čtvrtou skladbu z této desky je píseň "These Days". Již z názvu je patrno, že dle této skladby je album pojmenováno. Pátou skladbou je již po třetí skladbě opět balada nazvaná "Lie To Me". Ke všem pěti skladbám byly natočeny videoklipy, které byly toho času k vidění i na Českých televizních stanicích.

Šestou skladbou je song "Damned". Skvělá rocková pecka s výraznou kytarou Richiho Sambory. Sedmá a osmá píseň tohoto alba jsou překrásně melodické balady, jejíž názvy jsou "My Guitar Lies Bleeding In My Arms" a "(It´s Hard) Letting You Go". Devátá je "Hearts Breaking Even", velmi melodická píseň.

Další je dle mého názoru nejlepší píseň a to skladba "Something To Believe In", s velmi zdařilým refrénem. Posuďte sami: "If I don´t believe in Jesus, how can I believe the Pope; If I don´t believe in heroin, how can I believe in dope; If there´s nothing but survival, how can I believe in sin; In a world that gives you nothing, we need something to believe in …". Úžasný. Jedenáctou skladbou je píseň "If That´s What It Takes", po které následuje balada "Diamont Ring". Předposlední je rychlá rocková skladba "All I Want Is Everything". Album uzavírá pomalá balada "Bitter Wine".

Při shrnutí je jisté, že více než polovina skladeb je pomalejšího tempa. No ale stejně právě pomalé rockové balady umějí Bon Jovi nejlépe. Ještě je třeba se zmínit o tom, že na sklonku roku 1995 si díky této desce zaletěla skupina Bon Jovi do Paříže pro cenu MTV Europe Music Awards za nejlepší rockovou skupinu. Tato informace také potvrzuje kvalitu tohoto materiálu. Zkrátka výborných, téměř 74 rockových minut.

David Vostrý