Lost Highway

 • datum vydání: 19. 6. 2007

 • Label: Island Def Jam – Universal

 • producenti: John Shanks; Dann Huff; Jon Bon Jovi; Richie Sambora

 • nahrávací studia: Henson Recording Studios, Los Angeles; Starstruck Studios, Nashville; Black Bird Studios, Nashville; NRG Recording Studios,Hollywood

 • certifikace: 7x platinové

 • nejvyšší umístění: 9x no. 1

 • prodejnost: 6 000 000

 1. Lost Highway

 2. Summertime

 3. (You Want To) Make A Memory

 4. Whole Lot Of Leavin'

 5. We Got It Going On (feat. Big & Rich)

 6. Any Othe Day

 7. Seat Next To You

 8. Everybody Is Broken

 9. Till We Ain't Strangers Anymore (feat. LeAnn Rimes)

 10. The Last Night

 11. One Step Closer

 12. I Love This Town

Bonusy:

13. Lonely

 • japonská, britská a australoasijská edice

14. Put The Boy Back In Cowboy

 • japonská edice

13. Walk Like A Man

 • US Target edice

14. I Love This Town (live)

 • US Target edice (Cannery Ballroom, Nashville 1. 3. 2007)

13. (You Want To) Make A Memory (pop edit)

 • US iTunes edice

14. / 13. (You Want To) Make A Memory (live)

 • US iTunes / US iTunes pre-order edice (Cannery Ballroom, Nashville 1. 3. 2007)

14. Lost Highway (live)

 • US iTunes pre-order edice (Cannery Ballroom, Nashville 1. 3. 2007)

13. Lost Highway (live)

 • Special Edition 2010 (live 2007/2008)

14. We Got It Going On (live)

 • Special Edition 2010 (live 2007/2008)

15. Any Other Day (live)

 • Special Edition 2010 (červen/červenec 2008)

16. I Love This Town (live)

 • Special Edition 2010 (live 2007/2008)

Lost Highway: The Concert (bonus CD):

evropská edice, 2008

Live From Chicago (16. 7. 2007)

 1. Lost Highway (live)

 2. Summertime (live)

 3. (You Want To) Make A Memory (live)

 4. Whole Lot Of Leavin' (live)

 5. We Got It Going On (live)

 6. Any Othe Day (live)

 7. Seat Next To You (live)

 8. Everybody Is Broken (live)

 9. Till We Ain't Strangers Anymore (live)

 10. The Last Night (live)

 11. One Step Closer (live)

 12. I Love This Town (live)

 13. It's My Life (live)

 14. Wanted Dead Or Alive (live)

 15. Who Says You Can't Go Home (live)

Stripped: Raw and Real (bonus CD):

japonská a australoasijská edice, 2007

Live From Capitol Studios, Hollywood (1. 5. 2007)

 1. Hallelujah (stripped)

 2. (You Want To) Make A Memory (stripped)

 3. Lost Highway (stripped)

 4. Wanted Dead Or Alive (stripped)

 5. Who Says You Can't Go Home (stripped)

 6. Whole Lot Of Leavin' (stripped)

B-sides:

skladby vydané jako bonusy na singlech
 1. (You Want To) Make A Memory (pop edit)

 • singl (You Want To) Make A Memory
 1. Put The Boy Back In Cowboy

 • singly (You Want To) Make A Memory a Whole Lot Of Leavin'

Zajímavosti o albu:

 • Album vycházelo po světě v různých dnech: 8. 6. 2007 Německo, 11. 6. 2007 Velká Británie, 14. 6. 2007 Japonsko, 18. 6. 2007 celosvětově a 19. 6. 2007 v USA.

 • Pilotním singlem byla skladba (You Want To) Make A Memory, kterou následovaly tomto pořadí: Lost Highway, Till We Ain't Strangers Anymore a Whole Lot Of Leavin'. Skladba Summertime vyšla jako druhý singl v Kanadě, na podporu kanadské části turné na konci roku 2007. Nebyl k ní natočen videoklip.

 • Album Lost Highway zaznamenalo tento úspěch: no. 1. v USA, Kanadě, Japonsku, Dánsku, Nizozemí, Thailandu, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Druhé místo v Austrálii, Novém Zélandu, Velké Británii a Španělsku. Třetí příčka ve Finsku, čtvrtá ve Švédsku a mimo jiné i devátá v České republice.

 • Album získalo tato ocenění: platinové 3x v Kanadě, 2x v Rakousku, 1x v USA, Německu, a Švýcarsku, zlaté v Japonsku, Velké Británii, Austrálii, Novém Zélandu, Dánsku, Rusku, Irsku a Maďarsku.

 • Jedná se o první album Bon Jovi, které debutovalo na první příčce v americké Billboard 200.

 • Příběh alba Lost Highway začíná již v roce 2005, kdy kapela nahrála country duet své písně Who Says You Can’t Go Home, který se v roce 2006 vyšplhal na vrchol americké country hitparády. Podpořeni tímto nečekaným úspěchem se Bon Jovi vydali do Nashvillu, Mekky americké country music, aby zde natočili album. Jedná se o vlastně o klasické album Bon Jovi, i když podstatně pomalejšího tempa, které bylo obohaceno o prvky country music jako jsou housle a pedal steel. Na albu spolupracoval přední country producent Dann Huff, ale také John Shanks. Album dodnes dělí fanouškovskou základnu na ty, kteří podobné projekty nemusí a na ty, kterým se líbí, nehledě na to, kde a s kým byly dané písně nahrány.

 • Překvapivým první singlem byla píseň (You Want To) Make A Memory, balada jako pilotní singl po vzoru alba These Days. Jako jediný singl zaznamenala menší úspěch.

 • Album vzniklo po velice těžkém období v životě Richie Sambory. Jeho manželka Heather Locklear v únoru 2006 požádala o rozvod (uskutečněn 11. 4. 2007), 20. 4. 2007 mu zemřel jeho otec Adam na rakovinu a jeho nová přítelkyně se s ním také rozešla. Do toho se přidalo zranění před japonskou částí Have A Nice Day Tour a následně vypěstovaná závislost na přášcích proti bolesti a alkoholu. Kvůli pobytu v léčebně Richie zmeškal promo koncert 8. 6. 2007 v Puerto Ricu, což byl první koncert kapely, na kterém Richie chyběl. Dva dny předtím 6. 6. 2007 Bon Jovi nahrávali koncert pro MTV v rámci programu MTV Unplugged, který vlastně oni sami v roce 1989 odstartovali. Richie nebyl schopný moc hrát, a tak jejich slavná píseň Wanted Dead Or Alive, která nikdy v akustickém provedení nechybí, nebyla nakonec použita, protože ani napotřetí se ji nepodařilo nahrát. Během celého nahrávání musel mít Richie ztlumený mikrofon a některé party za něj hrál Bobby Bandiera. Proto se rozhodl jít na léčení. Z toho se vrátil v plné síle, což předvedl na jediném evropském koncertu v roce 2007 v rámci propagace desky Lost Highway v O2 Areně v Londýně 24. 6. 2007. Symbolem jeho návratu se stalo neplánovaně dlouhé kytarové outro k písní Any Other Day, komentované Jonem: "Koukejte, kdo je zpátky!".

 • 7. 7. 2007 kapela vystoupila doma v New Jersey na stadionu Giants Stadium v rámci benefičního koncertu Live Earth na podporu zlepšení klimatu.

 • Pro americký řetězec Wal-Mart vyšlo spolu s albem bonusové DVD se záznamem několika písní hraných ve studiu (Wal-Mart Soundcheck: Who Says You Can't Go Home?, It's My Life, Wanted Dead Or Alive, Lost Highway, (You Want To) Make A Memory, Whole Lot Of Leavin'; CMT Crossroads: Who Says You Can´t Go Home?).

 • Během turné Lost Highway vyšly různé regionální verze tzv. Tour Edition. Pro Austrálii, Nový Zéland a Japonsko (12. 1. 2008) a zvlášť pro Evropu (16. 5. 2008), obsahují vždy celé album včetně příslušných bonusů doplněné o živé písně na druhém disku, které pocházely z koncertu Lost Highway: The Concert.

 • 16. 7. 2007 odehrála kapela speciální koncert pro 2000 fanoušků v Chicagu, který 23. 11. 2007 vyšel pod názvem Lost Highway: The Concert. Bylo to poprvé, co kapela odehrála na koncertě celé své album od začátku do konce. Jako bonus zazněly ještě písně It's My Life, Wanted Dead Or Alive a Who Says You Can't Go Home.

 • DVD Lost Highway: The Concert se liší regionálně v bonusech. Základní bonus mezinárodní edice obsahuje písně ze Stripped: Raw And Real: (You Want To) Make A Memory, Lost Highway, Wanted Dead Or Alive, Who Says You Can't Go Home, Whole Lot Of Leavin' a Hallelujah. Japonská verze tento bonus neobsahuje, protože audio záznam ze Stripped: Raw And Real byl obsažen v tamní speciální edici - Lost Highway: Japan Tour Edition. Americká edice rovněž tento bonus neobsahuje, ale existují dvě verze s jinými bonusy. Vydání jednoho z US řetězců obsahoval bonusovou biografii a druhý US řetěz měl na DVD obsažený soundcheck koncertu s písněmi: Summertime, Seat Next To You, Everybody's Broken a One Step Closer.

 • V listopadu 2009 po světě (na USA se dostalo až v květnu 2010) vychází další záznam Bon Jovi koncertu a to s názvem Live At Madison Square Garden, tentokrát již na Blu-ray, ale zaké i DVD.

  • Jedná se o kombinace dvou závěrečných koncertů v Madison Square Garden 14. a 15. 7. 2008.

   • Do finálního výběru se dostalo 21 skladeb (Lost Highway, Born To Be My Baby, Blaze Of Glory, It's My Life, Keep The Faith, Raise Your Hands, Living In Sin + Chapel Of Love (cover), Always, Whole Lot Of Leavin', In These Arms, We Got It Going On, I'll Be There For You Richie Sambora on lead vocals), (You Want To) Make A Memory, Blood On Blood, Dry County, Have A Nice Day, Who Says You Can't Go Home, Hallelujah (cover), Wanted Dead Or Alive, Livin' On A Prayer a pouze audio Bad Medicine během titulků. Jako bonus byly navíc tři písně You Give Love A Bad Name, Runaway a Bed Of Roses.

   • Ze zahraných skladeb se na vydání nevešly: Captain Crash & The Beauty Queen From Mars, I'll Sleep When I''m Dead + Twist & Shout (cover), Any Other Day z prvního koncertu a Glad All Over (cover), Summertime, I Love This Town, I'll Sleep When I'm Dead, Any Other Day a Someday I'll Be Saturday Night.

   • Většina raritních skladeb se do finálního výběra dostala, ale prapodivné je řazení, kdyu jsou uměle spojovány písně, které tak kapeůy nikdy naživo nehrála a nebo je vynechána You Give Love A Bad Name, která nikdy na žádnémkoncertě nechybí. Zde je až jako bonus.

 • Turné Lost Highway Tour začalo 25. 10. 2007 deseti koncerty v Newarku v New Jersey, kde kapela slavnostně otvírala novou halu New Jersey Devils Prudential Center. Následovaly koncerty v Kanadě v prosinci 2007. V první půli ledna 2008 proběhly koncerty v Japonsku a ve druhé se kapela po třinácti letech vrátila na regulérní turné do Austrálie. Následovala šňůra po amerických halách od února do začátku května. Od konce května Bon Jovi koncertovali po evropských stadionech až do 28. 6. 2008. Na červenec se skupina vrátila do Severní Ameriky na stadiony, ale i do hal a turné zakončila 15. 7. 2008 ve slavném Madison Square Garden v New York City.

 • Kapela v rámci Lost Highway Tour odehrála celkem 99 koncertů a turné vydělalo 210,6 milionů dolarů, čímž se stalo nejvýdělečnějším turné za rok 2008 (do konečného čísla započítán i rok 2007). Slavné koncerty:

  • Série deseti domácích koncertů v Prudential Centre v New Jersey.

  • 24. 5. 2008 v Mnichově. Tento koncert odstartoval změny v setlistech, dochází již opět na raritní skladby a i na ty více náročné. Sám Jon Bon Jovi se velice zlepšil ve svém vokálním projevu oproti konci roku 2007.

  • 31. 5. 2008 se kapela účastnila slavného festivalu Rock In Rio, tento rok pořádaného v Lisabonu.

  • 13. 6. 2008 v Amsterdamu na žádost fanoušků z první řady, kteří drželi papíry s textem, skupina zahrála akusticky píseň Stick To Your Guns, kterou do té doby hrála jen jednou!

  • Závěr turné v Londýně na stadionu Twickenham ve dnech 27. a 28. 6. 2008 opět přinesl speciální setlisty a završil tak skvělé evropské turné.

  • 14. a 15. 7. proběhly v Madison Square Garden poslední koncerty Lost Highway Tour, oba byly zaznamenány a jejich mix vyšel na DVD v listopadu 2009.

 • ZDE je přehled všech částí a koncertů turné včetně známých setlistů.

 • předskokany na turné byli: My Chemical Romance, Big & Rich, Gretchen Wilson, Daughtry, The All American Rejects, Hedley, Front Counter, Ooh La La, The Violet Flames, The Valves, Gianna Nannini, Sunrise Avenue, Razorlight, Kid Rock, The Feeling, Van Velzen, Nailpin, Moon Madness, Superfamily, Logan, Heaven’s Basement a Biffy Clyro.

 • Spolu s kapelou na tomto turné hráli i doprovodní muzikanti: Bobby Bandiera (kytara), Lorenza Ponce (housle) a Kurt Johnson (pedal steel – pouze 2007).

 • Richie Sambora opět dostal prostor zpívat jednu píseň. Ze začátku turné to byla These Days a občas jeho sólová Stranger In This Town. Na jaře 2008 ale se ale postupně vrátil ke své již tradiční I'll Be There For You. Překvapením pro fanoušky bylo, když na koncertě v Torontu 13. 3. 2008 Richie nezpíval, ale místo něj David Bryan předvedl In These Amrs. A 29. 5. 2008 dokonce i doprovodný kytarista Bobby Bandiera měl možnost předvést své pěvecké umění a to v písni Drift Away od Doobie Gray.