Bon Jovi LIVE 7.6.2008 - DUBLIN (17.6.2008)

Bon Jovi v České Republice ani na Slovensku zatím koncerty neplánují, o to více každý fanoušek této rockové partičky přemýšlí, kam za svými hochy vyrazí. Fanoušci, co už více turné pamatují, jistě vysledovali, že atmosférou a setlistově povedené koncerty bývají zejména v Německu (Mnichov), Holandsku, Anglii (Londýn) a Irsku (Dublin). Právě poslednímu zmíněnému, tedy Dublinu, se bude věnovat tato recenze, v které Vás vítám.

Koncert byl naplánovaný na 7.6.2008 nedaleko Dublinu. Do Dublinu jsem vyrazil s přáteli z tohoto webu letecky z Prahy a Bratislavy a zároveň jsme pojali tento výlet jako menší poznání Dublinu, samozřejmě s třešničkou - s koncertem Bon Jovi v rámci Lost Highway Tour. Ale zpět ke koncertu. Jak bylo zmíněno koncert se neodehrával přímo v Dublinu, ale necelých 35km jižně od něj. Organizačně to bylo excelentně zvládnuté, z centra Dublinu byly vypraveny autobusy do Punchestownu, kde se koncert odehrával a po koncertě nás zpět zavezly na stejné místo odjezdu.

Na rozehřátí fanoušků před samotnými Bon Jovi byli připraveni Razorlight a také Kid Rock. Musím říct, že zejména Razorlight byli super a fanoušky pořádně na Bon Jovi připravili.

Samotný koncert Bon Jovi začal tradičním songem z nové desky - Lost Highway. Pak by se dalo říci, že začal klasický kolotoč písní v tomto turné, tedy Born To Be My Baby, You Give Love A Bad Name, Raise Your Hands. Žádným překvapením pro fanoušky co sledují pravidelně setlisty koncertů nemohly být ani následující písně Captain Crash And The Beauty Queen From Mars a Just Older.

Dále následovalo I´ll Sleep When I´m Dead včetně Jonovo oblíbené medley písně Mercy, kterou si Bon Jovi opravdu užívali. Druhou medly ve Sleep byla klasika od Rolling Stones - Start Me Up.

Po Sleep přišla na řadu píseň z nové desky Lost Highway, aktuální singl - Whole Lot Of Leavin´. Poté přišly na řadu písněBlaze Of Glory a In These Arms. Píseň ITA byla "zpestřena" opitou fanynkou, která se vrhla na Jona a pověsila se na něj. Jon musel i na okamžik přestat zpívat. Naštěstí se mu nic nestalo a píseň i koncert dozpíval.

Druhá třetina koncertu začala baladou Bed Of Roses, kterou vystřídala vypalovačka z LH - We Got It Goin´ On. Aby nebyl čas vychladnout, přišly na řadu skladby It´s My Life a Keep The Faith.

Atmosférická I´ll Be There For You v podání Richieho Sambory neměla tradičně chybu a opět patřila k vrcholům koncertu, tak jako pokaždé. Závěr hlavní části koncertu byl vesměs tradiční - Have A Nice Day, Someday I´ll Be Saturday Night, Who Says You Can´t Go Home? a hymna nakonec - Living On A Prayer.

Pokud jsem nazval konec tradičním, rozhodně tak nemohu označit přídavky. Začali s pomalou cover - Hallelujah a poté megahitem Always. Pokračovali s ještě větším hitem - Wanted Dead Or Alive. To už přišlo tleskací Bad Medicine se skákací medley - Shout.

Jinde by byla tečka za koncertem, ale v atmosférou nabitém Dublinu Bon Jovi pokračovali dále a přidali ještě dvě perličky a to cover Rockin´ All Over The World a These Days, která byla skvělým zakončením tohoto velmi povedeného koncertu.

Závěrem už jen menší shrnutí. Musím uznat, že legenda "Dublin" nezklamala a troufnu si doporučit koncerty v Dublinu každému fanouškovi, který chce vyrazit za Bon Jovi dál, než jen blízké Německo a Rakousko. Prostředí a atmosféra opravdu stála za to a snad se s tímto ztotožní všech 60.000 fanoušků, kteří to zažili semnou.

David Vostrý