Recenze CD Bon Jovi

Album ´Bon Jovi´ je prvním albem rockového gigantu z New Jersey, skupiny Bon Jovi. Album se dostává na trh 21. ledna 1984 a stává se překvapivě poutavým materiálem pro rockově pozitivní jedince. A proto také dostávají ocenění za nejlepšího nováčka ve Velké Británii a v Japonsku, léta 1984, se stávají skupinou roku. Stává se to tak díky výraznému hlasu Jona Bon Joviho.

První skladbou na debutujícím albu je píseň ´Runaway´, která se okamžitě stává hitem pro většinu posluchačů a skupinu Bon Jovi katapultuje na přední místa hitparád. Druhá skladba nese název ´Roulette´ v které je po celou dobu trvání charakteristická kytara Richieho Sambory.

Následující skladba pojmenovaná ´She don´t know me´ je pro dnešní dobu již osvědčený způsob prezentace této skupiny, tedy balada. Čtvrtá skladba ´Shot through the heart´ je po předešlém songu opět tvrdší a vyšší tempo umocňuje opět Richieho kytara.

Po této skladbě je na řadě opět skladba pomalá, nazvaná ´Love lies´ s charakteristickými klávesami Davida Bryana. Následující skladba ´Breakout´ se nese opět v duchu rokově tvrdší písně. Sedmá skladba označena názvem ´Burning for love´ je opět rychlejšího ražení. Osmá píseň ´Come back´ začíná Richieho kytarou a bubny Tica Torrese a posléze se přidává do rockově pojatého tempa zbytek skupiny.

Devátá skladba ´Get ready´ uzavírá toto debutující album opět v rockovém tempu. Toto album je více než velmi povedené, což dosvědčuje i počet prodaných výlisků, který přesáhl 3 milióny kusů. Rozhodně 38:15 minut stojí zato.

David Vostrý