Live From London na DVD (4.4.2004)

Po nedávném uvedení nového DVDčka THIS LEFT FEELS RIGHT: LIVE je tu další DVD od Bon Jovi! Dočkali jsme se oficiálního vydání dalšího koncertu Bon Jovi na nosiči DVD. A jakého? Není jím nic menšího než velkolepé show které se odehrálo 25. června 1995 ve Wembley v Londýně nazvané LIVE FROM LONDON. Jedná se o první záznam živého vystoupení s kterým bylo počítáno pro uvolnění na tehdy populárním VHS :-)

Na tomto záznamu máme možnost spatřit kapelu v plné šťávě a v rockovém nadšení, se kterým se vrhli tehdy na These Days Tour stejnojmenného řadového alba. S podporou 72.000 diváků vydali maximum, které si dav žádal. Předkládaný záznam obsahuje níže uvedené skladby v přiložených obrázcích z disku DVD.

Jak je z playlistu patrné, tak na DVD zazní většina tehdejších nejznámějších hitů skupiny. Mohutné obecenstvo žene skupinu kupředu a ta podává obdivuhodný výkon včetně zajímavých úvodů některých skladeb.

Nejvíce mě upoutal začátek skladby Lay Your Hands On Me, kdy David Bryan a Tico Torres více jak minutu a půl "soupeří" v jednotlivých sólech a celkově tak vytvářejí více jak efektní intro k této skladbě.

Hráčské umění v průběhu celého koncertu předvádí Richie Sambora, který to jen potvrzuje v intru ke skladbě Wanted Dead Or Alive, kdy po dlouhém "brnkání" různých melodií přechází ke staré známe melodii písně Wanted.

Jako skvělý basák se projevuje ve skladbě Keep The Faith Hugh Mc Donald, který v porovnání s dnešní dobou oplýval ještě dlouhými vlasy :-)

Jon Bon Jovi po celou dobu koncertu oplývá skvělou náladou a na zazpívaných skladbách je to znát. Zpěv bez jediné chybičky, jako obvykle :-) Do playlistu koncertu se dostala i jeho sólová skladba Blaze Of Glory. Ta díky účasti celé skupiny Bon Jovidostává ten správný šmrnc BJ hudby.

Celkově je koncert důkazem pravé rockové show, kterou skupina uměla a stále umí na jedničku. Takže pokud toužíte zažít Bon Jovi 90. let, tak máte v této jedinečné podobě možnost. Bon Jovi v plné šťávě.

Z technického hlediska je tento disk zřejmě remasterovaný originál původního záznamu z VHS, vyčištěný do nejmenšího detailu. Obraz je v celku kvalitní a mírná zrnitost dodává pocit dokumentárního záznamu :-) Obraz je ve formátu 1.66:1 (15:9), takže majitelé širokoúhlé TV s obrazem 16:9 nebudou mít sebemenší problém a elektronika TV vše uzpůsobí dokonalému zážitku :-)

Po zvukové stránce disk obsahuje pouze dvoukanálové stereo (2.0), takže stopu 5.1 nebo DTS na disku nehledejte. Jako bonus je pouze střihové video z koncertu a zákulisí se zvukem skladby These Days. Nic víc na disku není, jedná se v podstatě jen o záznam koncertu, který i s bonusem trvá rovných 90 minut.

Pokud tedy chcete vidět skupinu Bon Jovi o deset let mladší, tak máte možnost. Stojí to za to!

David Vostrý