Nové album Richieho Sambory je už na dohled (11.5.2012)

V dnešním článku se dozvíte několik věcí o novém sólovém albu Sambory, ale taktéž informace o nové desce kapely Bon Jovi. Když Richie Sambora řekl pro časopis Rolling Stone „Jsem zaneprázdněný chlapec“, nepřeháněl. Bon Jovi kytarista tvrdě pracuje na svém třetím sólovém albu, které vyjde po 14 letech od jeho druhé sólové desky Undiscovered Soul.

Na albu pracuje společně s rockery, kteří ho udělali slavným. Spolupráci na novém albu potvrdili např. muzikanti Luke Ebbin, Aaron Sterling, Curt Schneider, Rusty Anderson a Matt Rollings. Nové sólové album vyjde během letošního léta, takže do vydání zbývá zhruba poslední desítka týdnů.

Kromě toho pokračuje ve filantropickém úsilí, které bylo dne 8. 5. 2012 v Los Angeles oceněno za jeho práci v neziskové organizaci Midnight Mission. A to není vše, začalo se i na nové desce Bon Jovi. „Jsme ve studiu a zní to skvěle“, říká Sambora o tomto nahrávání, mimo sólové album. Jon Bon Jovi a Richie společně psali nedávno písně v New Yorku. Dle jeho dalších slov napsali spoustu skvělých skladeb a tím v podstatě stanovili nové základy pro další řadovku kapely Bon Jovi, která by mohla vyjít začátkem roku 2013. V podobném duchu se nedávno vyjadřoval na twitteru taktéž bratr Jona – Matt, který potvrzoval předběžné vydání alba kapely Bon Jovi na kraj roku 2013.

Ale to bychom se dívali ještě moc do budoucnosti. Nyní Richie soustředí svoji mysl na své vlastní album a věří, že hodně fanoušků kapely překvapí. „Myslím, že hodně lidí bude pohlížet na album Richieho Sambory jako na Bon Jovi, ale to není taková nahrávka“, říká Richie. „Myslím, že se na mě fanoušci nedívají jako na zpěváka, ale já jsem byl zpěvák v každé kapele, ve které jsem byl před Bon Jovi. Doufám, že touto deskou jejich smýšlení změním. To je to, co se touto deskou budu snažit udělat“, doplňuje.

Pokud by mělo něco naznačit vydavatelství, které si pro své album vybral, tak jednoznačně nezávislost této nahrávky. Album bude vydáno u Dangerbird Records, tedy u vydavatelství, kde svůj domov našli například Silversun Pickups, Fitz and the Tantrums, Minus the Bear, The One AM Radio, The Promise Ring. Kytarista Bon Jovi a Dangebird se může zdát jako zvláštní kombinace, ale Sambora se na spolupráci s nimi těší. „Jsem opravdu nadšený pro práci s Dangerbird“, vysvětluje. „Jeff (spoluzakladatel Dangebird) je neuvěřitelný člověk, měl jsem s ním skvělý meeting.“

Sambora popisuje svoji nahrávku jako „organickou“ a obsahující dost „jamování“. „Opravdu jsme měli hodně času dělat dobrou hudbu“, říká Sambora. „Myslím, že to, co mě na celém nezávislém vydavatelství přitahuje, je to, že jsem mohl dělat hudbu tak, jak jsem chtěl.“

Kromě turné na podzim na podporu sólového alba, Sambora plánuje pokračovat dále ve svém filantropickém úsilí v rámci Midnight Mission, organizaci, jejímž smyslem je pomáhat bezdomovcům. „Midnight Mission je v mé komunitě, žiji tady v Kalifornii“, řekl Richie na banketu v LA, kde byl za tuto činnost oceněn.

Co se sólového alba týče, má Richie Sambora v tuto chvíli napsáno více jak tucet písní, které má i zremixované do finální podoby. Rovněž proběhlo focení pro album, takže nová deska Richieho je opravdu na spadnutí. Deska by měla vyjít během července tohoto roku (07/2012). Těšíte se na novou desku Sambory?