JBJ o seriálu Ally McBealová + Info o BOUNCE!

Čtrnáctého ledna byla ve Státech uvedena první z devíti epizod páté série seriálu "Ally McBeal", ve kterých hraje jednu z hlavních postav známý hudebník Jon Bon Jovi.

"Ta show je vážně báječná a natáčení jsem si ohromně užil," pochvaluje si. "A myslím to vážně. Mám slušnou práci na hlavní úvazek, takže nemám důvod planě lichotit." V seriálu hraje údržbáře jménem Victor Morrison, kterého s Ally spojí milostné pouto.

Na novinářskou otázku "Proč si myslíte, že umíte hrát?", zpěvák odpověděl: "Ach! To bolelo," a se smíchem dodal, že má s filmem desetiletou zkušenost, pramenící z řady menších filmových rolí. Objevil se například ve snímku "Pošli to dál", který byl před časem uveden i u nás.

Méně než Ally McBealovou je Bon Jovi nadšen filmem "Vampires: Los Muertos", který točil během loňského roku v Mexiku a který měl americkou premiéru před několika dny. "Nemyslím, že na to někdo půjde. Promarnil jsem tři měsíce života. Zoufalá nuda," hodnotí. Není však znechucen natolik, aby s filmem jako takovým definitivně skončil. "Tenhle rok bude ve znamení filmování a práce na nové desce."

Natáčení ale nehodlá upřednostňovat před muzikou. "Není žádný důvod, proč bych se měl vzdávat svého hlavního úvazku, dokud to nebude placené aspoň stejně dobře," směje se. "Dalším důvodem, proč jsem vzal práci na Ally, je kytarista Richie Sambora, který tady v L. A. žije." Právě s ním strávil Bon Jovi poslední čtyři měsíce - v přestávkách mezi natáčením - intenzivní prací na hudbě pro nové album své skupiny.

O novém projektu zpěvák říká: "Jsme připraveni na nahrávání. Už jsme vybrali písně a máme z toho radost - šlo to totiž velmi rychle." Řada tracků má být značnou měrou ovlivněna zářijovými událostmi. "Vyvolalo to v nás hodně emocí," vysvětluje Bon Jovi. V písni "One" tak třeba zpívá: "Byl to můj bratr, ztracený v sutinách / byla to má sestra, ztracená ve zkáze / byly to naše děti / byli to naši otcové / byl to každý z nás / milión modliteb k Bohu na nebesích / milión slz slitých v jeden oceán."

Na chystané desce by skupina ráda více experimentovala s novými technologiemi, smyčkami a beaty, nikoli však na úkor celkově rockového soundu. "Trošku víc si s těmahle věcma hrajeme, ale nepřeháníme to," uklidňuje skalní fanoušky Bon Jovi.

Po dokončení alba začne skupina pracovat na kolekci k dvacetiletému výročí existence kapely v roce 2003, kdy se také po letech vydají na koncertní turné. Pokud vše půjde dobře, měli by v té době oslavovat i 100 milionů prodaných desek. Ačkoliv ještě není jasné, kolik disků by měl set obsahovat, zpěvák naznačuje, že skupina má "tuny a tuny" dosud nevydaného materiálu, se kterým se při této příležitosti vytasí. "Nechci jenom znovu vydat náš katalog," říká Bon Jovi. "Doufám, že staré věci už lidi mají. Bude to spíš o vychytávkách."