Richie Sambora je zpět (15.2.2014)

Hned v úvodu se patří nadpis dnešního článku upřesnit, že se jedná o návrat kytaristy skupiny Bon Jovi Richieho Sambory k jeho sólovému projektu, tedy třetí sólové desce, která se jmenuje Aftermath Of The Lowdown. Deska, která vyšla již v září 2012 a přinesla sebou miniturné k desce. Toto turné zavítalo převážně do Evropy a koncerty v Mnichově či Berlíně patří jistě pro ty, kteří tam byli, mezi nezapomenutelné zážitky.

Následná americká část turné byla z několika důvodů zrušena, ať už pro nemoc Richieho či malou prodejnost vstupenek. Nakonec se v USA odehrál pouze jeden jediný koncert a to v listopadu 2012 v Los Angeles. Například na australské fanoušky se vůbec nedostalo, protože z kraje roku 2013 se Richie věnoval projektu skupiny Bon Jovi a jejich poslední studiové nahrávce What About Now. Sólová deska šla k ledu.

Po několika koncertech Because We Can k této desce skupiny, se Richie Sambora rozhodl z osobních důvodů dále turné neúčastnit a kapelu na koncertech musel zachránit náhradní kytarista Phil X. Ten s kapelou odehrál zbývajících 80% koncertů. Richie se rozhodl, že toto turné již hrát zkrátka nechce a chce se věnovat své dceři (Ava Sambora) a své módní firmě (NikkiRich Clothing). Na kapelu Bon Jovi nezanevřel a slíbil, že z kapely neodešel a ke kapele se v budoucnu vrátí.

Poté, když turné Bon Jovi skončilo, se Richie Sambora začal opět věnovat také hudbě a po několika různých vystoupeních v závěru roku 2013 se vrací ke své sólové desce a to v rámci miniturné po Austrálii. Na tato vystoupení kromě své sólové kapely přibere také hosta - Orianthi. S ní si již zahrál na několika vystoupeních v poslední době.

Orianthi (* 22. ledna 1985) je australská zpěvačka a kytaristka. V letech 2009 až 2010 vystupovala na koncertech This Is It zpěváka Michaela Jacksona a od roku 2011 je členkou doprovodné skupiny Alice Coopera. Své první sólové album vydala v roce 2007 a neslo název Violet Journey; následovala alba Believe (2009) a Heaven in This Hell (2013). Rovněž spolupracovala s dalšími hudebníky, mezi které patří Allison Iraheta, Brian Ray, Dave Stewart, David Garrett, Fefe Dobson, Michael Bolton nebo skupina Tokyo Police Club. (zdroj: wikipedia CZ)

V těchto dnech Richie Sambora se svou kapelou pilně trénuje v Los Angeles a právě ze zvukových zkoušek jsou v tomto článku fotografie. V rámci svého miniturné po Austrálii odehraje několik vystoupení na festivalu SoundWave 2014, ale i několik samostatných koncertů.

Přesný rozpis koncertů Richieho Sambory je následující:

20.02.2014 - BRISBANE - THE TIVOLI
22.02.2014 - BRISBANE - RNA SHOWGROUNDS

23.02.2014 - SYDNEY - OLYMPIC PARK
26.02.2014 - BRISBANE - THE TIVOLI
28.02.2014 - MELBOURNE - FLEMINGTON RACECOURSE
01.03.2014 - ADELAIDE - BONYTHON PARK
03.03.2014 - PERTH - CLAREMONT SHOWGROUNDS

Jaká bude budoucnost kapely či Richieho sólového projektu se uvidí časem, ale všichni můžeme věřit, že díky této sólové kariéře se může skupina Bon Jovi posunout dál a přinést nové hudební nápady. Takže "noví" Bon Jovi můžou být opět lepší.

David Vostrý