Nová verze alba New Jersey na obzoru! (21.5.2014)

Už po tři desetiletí světově proslulá rocková kapela Bon Jovi udržuje hvězdnou pověst poslů amerického rock and rollu. Kapela hrající pro nejméně 37,5 miliónů fanoušků prodala více jak 130 miliónů alb po celém světě. Díky těmto počtům byli Bon Jovi číslem 1 po celém světě už 96 krát!

Kapela nežije jen minulostí, ale i v posledním roce 2013 patřilo číslo 1 jejich albu What About Now a taktéž číslo 1 z hlediska výdělku světových turné kapel. Letos skupina oslaví své 30. výročí masivní katalogovou kampaní, která započne již 1. 7. 2014 znovu vydáním klíčového alba New Jersey v remasterované 1-CD podobě (fyzická a digitální verze), 2-CD deluxe edici (taktéž ve fyzické a digitální verzi) a zejména v super deluxe edici, která bude obsahovat vedle 2-CD ještě DVD disk. Dále se můžeme těšit v průběhu tohoto roku na nově zkompilovanou sbírku studiových a živých nahrávek.

Původní album New Jersey bylo vydáno v září 1988 a strávilo čtyři týdny jako číslo 1 v americké hitparádě. Další ocenění alba bylo v podobě 5 singlů, které okupovaly TOP 10 (“Bad Medicine”, “Born To Be My Baby”, “I’ll Be There For You”, “Living In Sin” a “Lay Your Hands On Me”). Je to jediné rockové album na světě, kterému se toto povedlo. Album je multi-platinové v USA a bylo ho prodáno více jak 18 miliónů po celém světě.

Originální projekt „New Jersey" byl plánován jako 2-LP (vinylová deska) a nesl pracovní název „Sons Of Beaches“. Ale nakonec bylo album po dohodě s nahrávací společností vydáno jako 12-stopá 1-LP verze. Na počest jejich domova bylo album nakonec pojmenováno jednoduše „New Jersey“. Díky 30. výročí kapely se tedy může album představit fanouškům v podobě, v jaké bylo původně zamýšleno - tedy ve své bohatší formě.

2-CD deluxe verze (dostupná i digitálně) bude obsahovat vedle remasterovaného alba také tři bonusové stopy, které byly původně uvolněny jako bonusové B-sides nebo CD-singl. Deluxe edice bude mít druhý disk nazvaný „Sons Of Beaches dema“. Na tomto disku nalezneme více jak hodinu dříve nevydaných písní nahraných během natáčení alba New Jersey, nově zmixovaných pro tento projekt. Dále bude edice obsahovat 32 stránkový booklet s raritními fotografiemi z NJ éry a také nikdy nepublikované fotografie z nahrávání alba, ale i obrázky vzpomínek z jejich 16-ti měsíčního mamutího turné. V rámci tohoto turné navštívili 26 zemí a odehráli 267 koncertů.

Trojdisková super deluxe edice bude krom zmíněného obsahovat navíc DVD disk ACCESS ALL AREAS: A ROCK & ROLL ODYSSEY v režii Waynea Ishama. Tento disk sleduje celou šňůru New Jersey a zachycuje ve svých 88 minutách největší milníky turné, včetně návratu kapely domů na Giants Stadium, ale i historickou účast na hudebním festivalu na Lenin Stadium v Moskvě. Původně nahrávka vyšla na VHS v roce 1990, ale oficiálně na DVD ještě nevyšla. Dále bude DVD disk obsahovat všech 7 oficiálních videoklipů k singlům desky New Jersey. Super deluxe verze bude vydána ve velikosti DVD digipacku a bude obsahovat 60 stránkový booklet s raritními fotografiemi a vzpomínkami.

Datum vydání je stanoveno na 1. 7. 2014. U nás by album mělo vyjít 7. 7. 2014 a v Japonsku 16. 7. 2014. Orientační cena bude v ČR 499 Kč za 2CD verzi a 899 Kč za 2CD+DVD verzi.

BON JOVI: New Jersey [CD, digitálně]

1. Lay Your Hands On Me, 2. Bad Medicine, 3. Born To Be My Baby, 4. Living In Sin, 5. Blood On Blood, 6. Homebound Train, 7. Wild Is The Wind, 8. Ride Cowboy Ride, 9. Stick To Your Guns, 10. I’ll Be There For You, 11. 99 In The Shade, 12. Love For Sale

BON JOVI: New Jersey (Deluxe Edition) [2CD, digitálně]

DISK 1: NEW JERSEY (originální album, remasterováno) + bonusové písně

1. Lay Your Hands On Me, 2. Bad Medicine, 3. Born To Be My Baby, 4. Living In Sin, 5. Blood On Blood, 6. Homebound Train, 7. Wild Is The Wind, 8. Ride Cowboy Ride, 9. Stick To Your Guns, 10. I’ll Be There For You, 11. 99 In The Shade, 12. Love For Sale

bonusové písně: 13. The Boys Are Back In Town (cover od Thin Lizzy; dříve vydáno na Stairway To Heaven/Highway To Hell kompilaci; vydáno v UK jako B-side u 12” singlu), 14. Love Is War (B-side ze singlu Living In Sin), 15. Born To Be My Baby (akustická verze; dříve vydáno jako B-side singlu v Japonsku)

DISK 2: The ‘SONS OF BEACHES’ dema (dříve nevydáno)

1. Homebound Train, 2. Judgment Day, 3. Full Moon High, 4. Growin’ Up The Hard Way, 5. Let’s Make It Baby, 6. Love Hurts, 7. Backdoor To Heaven, 8. Now And Forever, 9. Wild Is The Wind, 10. Stick To Your Guns, 11. House Of Fire, 12. Does Anybody Really Fall In Love Anymore, 13. Diamond Ring

BON JOVI: New Jersey (Super Deluxe Edition) [box 2CD + DVD]

DISK 1: NEW JERSEY (originální album, remasterováno) + bonusové písně

DISK 2: ‘SONS OF BEACHES’ dema (dříve nevydáno)

DISK 3 (DVD):

1. ‘ACCESS ALL AREAS: A ROCK & ROLL ODYSSEY’ režie Wayne Isham. Originál z roku 1990, 88 minutový dokument o skupině a o jejich epickém 16 měsíčním mamutím turné na podporu desky New Jersey. Obsahuje raritní záběry ze zákulisí a z cest, včetně koncertních záběrů.

2. Hudební videoklipy z NEW JERSEY. Všechny režírované od Waynes Ishama. Bad Medicine (první verze), Born To Be My Baby, I’ll Be There For You, Lay Your Hands On Me, Living In Sin, Blood On Blood, Bad Medicine (druhá verze)

originální audio produkce - Bruce Fairbairn; hudební aranže a mix - Bob Rock

David Vostrý