Jsme tu s Vámi již více než 20 let (24.12.2020)

Stránky BonJovi.CZ jsou zpět a v plné síle! Jsme tu s Vámi již více než 20 let, to je výstižný název shrnujícího článku, který popisuje novinky na těchto stránkách.

Po delší odmlce, která byla nakonec 3 roky bez aktualizace webu, se nyní vracíme zpět. A domníváme se, že z našeho pohledu se jedná o famózní návrat. Protože nedošlo pouze k obnovení publikování nových článků a novinek, ale ke kompletnímu překlopení jednotlivých částí webu do nové struktury – sekcí webu chcete-li, včetně samotné revize obsahu celého webu tak, aby bylo do nové verze přeneseno to nejzajímavější a nejhodnotnější za těch uplynulých 20 let.

To vše navrch zabaleno do nového vizuálního kabátu, který se umí nově přizpůsobit přístroji, na kterém web otevřete. Ano, web se nově skvěle čte nejen na počítači/notebooku, ale naprosto úžasně se nyní čte i na tabletu a mobilu. Je zkrátka rezistivní.

Pojďme teď společně proletět novou strukturu webu. Titulní stránka webu zůstává místem, kde se dozvíte veškeré změny a novinky, které se na webu udály a to označením data této aktualizace. Samozřejmě bude na titulní straně vytaženo pouze posledních několik novinek webu, ale pokud zavítáte na web po delší časové odmlce, tak veškeré starší novinky naleznete v sekci novinky.

Původní sekce článků byla nově roztříděna do třech samostatných sekcí, kam byl přemístěn i obsah původních sekcí, který toto nové rozčlenění naplňuje. Nově tedy přidávaný obsah naleznete ve třech samostatných sekcích a to články, rozhovory a recenze.

V rámci těchto sekcí bychom rádi vypíchli několik historických článků, které stojí za znovu přečtení. V čele by to byl 7 dílný seriál o historii Bon Jovi od Evy Pačesové, ale i pohled do zákulisí koncertu od stejné autorky či podobný pohled do zákulisí koncertu od Richarda Brúdera.

Pokud jsme již u tipů na zajímavé čtení, nelze než doporučit mega recenzi koncertu kapely Bon Jovi v Praze, který se odehrál 24. 6. 2013. V tomto článku vedle kompletních informací o koncertě a recenze naleznete hromadu dobových fotografií z příprav stadionu, příletu kapely či odletu kapely z ČR v podobě videa. Samozřejmostí jsou dobové skeny časopisů a novin. Bonbónkem pak je kompletní záznam celého pražského koncertu, který v recenzi naleznete.

Vedle této mega recenze pražského koncertu v sekci recenze naleznete také dobové recenze koncertů z let 2001 po současnost od čtenářů našeho webu a fanoušků této kapely. Ale i samozřejmě recenze CDček a DVDček, včetně nejnovější recenze alba Bon Jovi 2020.

Mohutnou proměnou také prošla sekce diskografie. A to zejména aktualizace zajímavostí o jednotlivých albech, ale nově i zajímavostí o jednotlivých písních dané desky. Tato sekce je obohacena o výtečné Johnyho překlady do češtiny, který kompletně za změnou a aktualizací této sekce stojí. Johny zašel až tak daleko, že u jednotlivých písní máte k dispozici vnořené audio písně, které dokreslí tyto skvělé texty a překlady.

Informace budou v této sekci diskografie průběžně doplňovány a aktualizovány, stojí za to tedy sekci průběžně sledovat. Nebojte se, budete v krátkých novinkách informováni, když něco někde na webu přibude.

Poslední sekcí webu je již jen kompletně nově sepsaná historie až po současnost, kde naleznete informace o této kapele a jednotlivých členech, tak jak byste čekali, včetně odkazů na detailněji zpracovaná jednotlivá období alb v diskografii.

Zpět ještě na chvíli k názvu tohoto článku, kde je množné číslo v titulku, tak jako v tomto celém textu. Ano, dosavadních 20 let to bylo sice mé one man show, ale není to v tuto chvíli něco jako “My, naše veličenstvo”, ani nejsem zblblý z pracovních hesel "My, ne já” :-) Ten důvod je prozaický. Od této chvíle jsme oficiálně autoři webu dva. Já a Johny, dvorní to autor překladů písní kapely Bon Jovi do češtiny a naše chodící encyklopedie československého BJ fanklubu. Jak bylo zmíněno, Johny stojí za re-dizajnem nové časti sekce webu diskografie s překlady písní do češtiny, včetně informací o jednotlivých deskách a písních. Taktéž stojí za sepsáním nového obsahu sekce historie.

A jak k tomu vlastně došlo, že právě teď přicházíme s novým webem? Slovo dalo slovo, a místo aby Johny začal tvořit vlastní web se svými překlady písní nové desky Bon Jovi 2020 (což byla jeho původní myšlenka), dostal ode mne nabídku na spolupráci a vytvoření společně nového aktualizovaného místa pro naši oblíbenou kapelu a fanoušky z České a Slovenské republiky. Taková nabídka se zkrátka neodmítá ;-)

Myšlenku nového webu se nám následně povedlo přivést do reality za rekordně krátký čas dvou měsíců.

Do budoucna se tedy můžete těšit na krátké novinky a články nejen mé, ale i Jana Klapuše aka Johnyho. Vítej v týmu, Honzo! Takže doufáme, že k většímu časovému výpadku v aktualizaci webu již v budoucnu nedojde. Nebo aspoň ne rovnou výpadku tříletému :-) Vám, čtenářům našeho webu a fanouškům Bon Jovi, přejeme příjemné čtení a prohledávání všech nových zákoutí webu. Hezké Vánoce!

A ještě bonus na závěr. Níže si můžete prohlédnout rekapitulaci dizajnu webu za druhou desítku let, podobně, jako bylo v článku k prvním 10. letům webu BonJovi.CZ.

David Vostrý

2010

2011

2011 - možnost změny barvy webu

2015

2016