Bon Jovi: World Tour (aplikace) (13.12.2011)

Dnešní článek bude spíše zajímavým tipem na aplikaci pro mobilní zařízení, než nějakými úplnými novinkami o kapele Bon Jovi. Produkt s pečetí Bon Jovi a podtitulem World Tour, kterému se budu věnovat, je totiž trošku staršího data, ale právě dnes byla poskytnuta na aplikaci vánoční sleva. A ta je, pokud se budeme bavit o velikosti slevy, něco přes 40 procent.

Původní cena byla totiž 6,99 $ a nově je stanovena vánoční cena na 3,99 $. V našich končinách je tedy nová cena stanovena na 2,99 € (75 Kč). Nejdříve pro koho je aplikace určena. Aplikaci si mohou zakoupit uživatelé nejrozšířenějších mobilních operačních systémů, tedy Android (od firmy Google) a iOS (od firmy Apple). Takže většina uživatelů moderních smartphonů (Apple iPhone, Samsung, HTC, …) a tabletů (Apple iPad, Samsung Galaxy Tab, …).

Má recenze, pokud se to tak dá označit, vychází z verze aplikace pro iPad a na jiných zařízeních se může mírně lišit. Pro iPad je totiž nově přepracovaná a přináší fotografie v HD rozlišení. A o čem aplikace je? Jak název Bon Jovi: World Tour naznačuje, zaměřena je na skončené celosvětové turné, které započalo na Hawaii loňského roku a skončilo letos v Portugalsku.

Aplikace přináší v současné verzi 36 exkluzivních fotografií od Davida Bergmana, které byly pořízeny během tohoto turné. Ke každé fotografii máte k dispozici popisek přinášející zajímavé informace vztahující se k fotografii či místu, kde byla fotografie pořízena. Takže se například u jedné z fotografií dozvíte, že koncerty v New Meadowlands Stadium celkem navštívilo 206 990 fanoušků (za 4 koncerty na tomto místě v rámci turné).

Dále například kolik a které kytary jsou během turné používány. Kolik používá Jon akustických a elektrických kytar během koncertu atp. A to není vše. Ke každé fotografii je přidán audio komentář od Jona Bon Joviho, případně fotografa Davida Bergmana, který u jedné fotografie vzpomíná, že je například velmi problematické fotit Tico Torrese, protože sedí velice vysoko a daleko „utopen“ na pódiu.

Dále například v jednom z komentářů David upřesňuje počet pořízených fotografii na jeden koncert, který čítá na 2 000 kousků za noc. Dalo by se takto pokračovat dále, ale myslím, že bych tímto prozrazením obsahu velice ubíral na kouzlu, která tato aplikace má.

Co se týká další funkčnosti aplikace, tak je v ní integrován hudební přehrávač, který načte vaši hudební knihovnu v zařízení a umožní vám při prohlížení fotografií poslouchat vámi vybrané písně. Nesmím ani zapomenout na úvodní slovo, kterého se ujal frontman kapely - Jon Bon Jovi. Ten v úvodním textu zejména děkuje skvělým loajálním fanouškům, bez kterých by nebylo žádných Bon Jovi. A také nadějně vzkazuje, že se uvidíme na dalším turné.

Ještě k samotným obrázkům. Fotografie se dají zvětšovat pomocí gesta „pinch-to-zoom“, přibližovat a vzdalovat a díky tomu si tak prohlížet detaily na fotografiích. Myslím, že za tuto cenu, kterou momentálně za aplikaci zaplatíte, získáte skvělou vzpomínku na uplynulé turné a dozvíte se mnoho zajímavých a možná i nových informací. O skvělých fotografií se nemusím zmiňovat, to je samo sebou. Níže přidávám ještě přímé odkazy na aplikaci.

David Vostrý