Album Slippery When Wet s 5.1 zvukem (18.8.2005)

Vůbec nejúspěšnější album od Bon Jovi - Slippery When Wet se dočká remasterovaného vydání a to ne ledajakého. Bude se jednat o duální disk (oboustranný), kdy z jedné strany bude klasické CD s touto nahrávkou a z druhé strany bude DVD se stejnou nahrávkou, ale nově rozmíchánou v prostorovém zvuku 5.1. Bonusem na této DVD straně budou videoklipy z této desky, tedy You Give A Love A Bad Name, Living On A Prayer, Wanted Dead Or Alive, Never Say Goodbye a Wild In The Streets. Zřejmě budou klipy doplněny i o další bonusový materiál.

Na tomto nosiči nalezneme převedenou originální analogovou "master" pásku, kterou nově vyčistil Obie O´Brien za pomocí Mike Rewa. Obie k tomu dodal, že při poslechu jednotlivých písní z této originální pásky zjistil, že se tam nalézají nějaká malá intra u některých skladeb, které nebyla nakonec na albu použita. Taktéž některé konce písní jsou delší. Takže Obie slíbil, že toto nové vydání Slippery When Wet bude napěchováno specialitkami, co jsme nikdy neslyšeli. Takže nově rozmíchaná 5.1 verze bude mírně delší díky těmto některým kouskům. Nakonec k tomu Obie O´Brian dodal, že těchto malých odlišností si všimne jen opravdový fanoušek. Takže, pokud jste fanoušky do prostorového 5.1 zvuku nebo fanoušek který potřebuje extra několik sekund navíc, tak je to pro vás nepostradatelná nahrávka :-) Toto vydání Slippery When Wet je připraveno taktéž k prodeji na 20. září 2005, tedy s americkým vydáním nové desky Have A Nice Day. Zda bude deska k dostání i u nás je zatím ve hvězdách.

Pár informací k nové desce Have A Nice Day. V Japonsku a v dalších teritoriích bude vydána i limitovaná edice HAVE A NICE DAY, která bude obsahovat bonusový DVD disk. Na bonusovém DVD disku nalezneme několik písní z živého vystoupení z listopadu 2004 v Atlantic City:

1) Everyday

2) Miss Fourth of July

3) I Get A Rush

4) These Arms Are Open All Night

5) The Radio Saved My Life Tonight

Dále bude na DVD fotogalerie a elektronický Press Kit k Have A Nice Day.

Tentokráte v USA budou mít něco navíc. Pro USA je připraveno k 20.9.2005 limitované vydání ve formě DUAL DISKU, kdy na jedné straně bude klasické CD a na druhé straně DVD-AUDIO verze se zvukem ve vysokém rozlišení 5.1 Dolby Surround Sound. Bonusem u této DVD-AUDIO strany budou taktéž videa z Boragaty, včetně zmíněných bonusových materiálů. Z tohoto pohledu vypadá, že i DVD-AUDIO verze Slippery When Wet je určena pouze pro USA. U nás maximálně import přes online shopy.

David Vostrý