Album se bude jmenovat This Left Feels Right (12.9.2003)

Nové album Bon Jovi se jmenuje "THIS LEFT FEELS RIGHT". Album největší hitů s dvěmi novinkami vychází v Japonsku již 29. října. V Evropě si budeme muset počkat na 3. listopad a v USA a Kanadě si počkají do 4. listopadu.

O produkci alba se postarali Pat Leonard, Jon Bon Jovi a Richie Sambora. This Left Feels Right je výběr těch nejlepších hitů od Bon Jovi, každá skladba od základu předělána v novém aranžmá a stylu. Namátkou hity jako: Born To Be My Baby, Keep The Faith, It´s My Life, Wanted Dead Or Alive, ale i dvě zbrusu nové skladby: Last Man Standing a Thief Of Hearts.

Skladby z alba This Left Feels Right nejsou jen verzí skladeb, které by byly hrány dvěma akustickými kytarami, ale každá píseň byla rozebrána do svých nejmenších základů a poté znovu sestavena s nejlepšími postupy tak, že skladby dostávají zcela nový rozměr.

"Šli jsme do studia s myšlenkou udělat akustickou nahrávku" říká Jon Bon Jovi. "Měli jsme určitou představu, jak jsme chtěli záznam udělat, ale jakmile jsme začali experimentovat s písněmi a zkoušet nové nápady jak zahrát staré skladby, tak jsme vytvořili velice rozmanité a jedinečné album. Udělali jsme kompletní změnu a projekt šel úplně jinou cestou."

Můžeme se těšit na takové změny, jako jsou jazzové riffy v rockových hitech. Použití nástrojů, tempo skladby, formulace a uspořádání hudebních linek,... vše bylo vylepšeno a každá skladba zní jako by to byla zbrusu nová píseň.

"Na tvorbě tohoto alba jsem zažil asi nejvíce zabavy než kdy jindy" říká nadšeně Richie Sambora. "Byl jsem tak vzrušený, doslova jsme se nemohl dočkat každodenní práce na tomto albu."

Koncept rozebrání skladeb do jejich základních elementů není u Bon Jovi nic nového. Jon Bon Jovi a Richie Sambora se zapsali v historii výkonem na hudebních cenách MTV Video Music Awards v roce 1989. Livin on a Prayer a Wanted Dead Or Alive zahrány právě pouze pomocí dvou kytar. Toto památné vystoupení inspirovalo UNPLUGGED TV série a vůbec posun v Unplugged hudbě.

Od tohoto času Bon Jovi zahráli tímto způsobem po celém světě, v městech tak různorodých jako Moskva, Londýn, Barcelona a Sydney, před tisíci a tisíci fanoušky, kteří se shromáždili jako svědkové těchto akustických veřejných koncertů.

V roce 2001 předvedli Jon a Richie vzrušující výkon skladbou Living On A Prayer v Amerika: Pocta hrdinům (America: A Tribute To Heroes). Později toho roku předvedli hluboce dojímavé podání Here Comes The Sun, jako hold Georgi Harrisonovi na hudebních cenách VH-1.

V roce 2003 se skupina rozhodla v akustickém hraní zajít ještě dál a zahrála kompletně celý akustický koncert v Yokohamě. Skupina poté ještě v několika městech, kam přijela s turné BOUNCE TOUR, zahrála polovinu koncertu opět jako akustické show. Tyto vystoupení byly právě tak vzrušeně přijaty fanoušky a samotnou skupinou, tak i hudební kritikou. Právě to bylo podnětem, že po skončení turné zamířili Bon Jovi rovnou do studia a začali práci na tomto novém albu. Tudíž stačí zopakovat že se můžeme těšit na 3. listopad 2003.

David Vostrý