Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Recenze The Circle
přidáno 6.11.2009

Po více jak dvou letech přichází americká rocková skupina s novou nahrávkou The Circle. Právě v tento čas se 11. studiové album dostává na pulty a nejeden fanoušek si říká, zda se Bon Jovi budou stále točit v „kruhu“ posledních nahrávek, nebo zda ještě něčím překvapí. Musím hned na začátku napsat, že novým albem překvapili a strčili do kapsy nejen poslední desku Lost Highway. Úplně bez problému.

     Ačkoliv měla deska Lost Highway něco do sebe, nebyla všemi fanoušky vřele přivítána. Ať už kvůli „nashvillovskému“ vlivu nebo kvůli velké jednolitosti skladeb, která byla přítomná i na předešlých nahrávkách Have A Nice Day či Bounce. To nová deska The Circle je úplně z jiného soudku. Při prvních posleších alba můžete jednoznačně identifikovat každou písničku a budete překvapeni z rozmanitosti jednotlivých skladeb.

     Na nahrávce se pojí moderní a tradiční zvuk kapely, album je plné kytarových riffů, různorodých kytarových melodií nesoucích se jednotlivými stopami. Písně mají delší kytarová sóla, která z nahrávek v poslední době vymizela. Skladby jsou kořeněné častým sborovým zpěvem, skvělými bicími a v neposlední řadě velmi povedeným zpěvem frontmana skupiny Jona Bon Joviho. Na velmi kvalitní texty předešlé desky Lost Highway navázalo The Circle dokonale. Textově je nové album ještě povedenější.

TIP: po kliknutí na název skladby se přesunete na její překlad do češtiny

     Produkce alba se ujal vedle Jona Bon Joviho a Richieho Sambory také John Shanks, který měl na starost produkci alba Have A Nice Day a polovinu alba Lost Highway. Na nové desce nalezneme tucet pestrých písní, jejichž celková délka přesahuje 52 minut. A jaké skladby tedy na albu jsou? Pojďme se na ně popořadě podívat.

     Album otvírá pilotní singl desky - WE WEREN´T BORN TO FOLLOW. Jak bylo anoncováno v předešlých článcích tady na webu, tak se albová verze liší od singlové. Bylo na přání fanoušků zařazeno nové - dle slov Sambory - „monstrózní“ kytarové sólo místo vybrnkávání, které bylo původně. Musím říct, že mně osobně přijdou obě verze dobré, ale tato se sólem je díky němu lepší. (8/10)

     WHEN WE WERE BEAUTIFUL. To je jméno nejen nového dokumentu ze zákulisí skupiny, ale rovněž název druhé skladby na albu. Tahle píseň je asi nejlepším trackem na albu, naprosto famózní počin od dob These Days. Skladba má nejen skvělé dlouhé kytarové sólo, ale úplně dech beroucí atmosféru. Celou písní se nese skvělá stupňovaná energie kytary Richieho Sambory. Píseň je obohacena o pěkný sborový nápěvek „sha-la-la, sha-la-la, hey, sha-la-la“. (10/10)

     Třetí písní alba WORK FOR THE WORKING MAN se nese basová linka podobná legendární Living on a Prayer, ale přesto zůstává stále originálním počinem. V písni jsou výrazné nejen kytary, ale i bubny Tico Torrese a před samotným finálem skladby jdou do popředí klávesy Davida Bryana. Stupňovitost skladby „nahoru-dolu“ jde ruku v ruce se zpěvem, tak to má být. (8/10)

     SUPERMAN TONIGHT je otvírán pěkným kytarovým vybrnkáváním netypickým na Bon Jovi, se kterým jsme se ještě snad u Bon Jovi nesetkali. Je to hymnicky znějící skladba, opět je přítomna skvělá kytara Richieho Sambory. Sbor a samotný refrén patří ke skvělým okamžikům písně. Nelze se tedy ani divit tomu, že pasáž této skladby byla použita v reklamě na americkou kabelovku, tahle píseň umí zkrátka strhnout. (10/10)

     Bon Jovi už neumí být tvrdí? Tak to si poslechněte BULLET. Sbory na začátku mluví za vše. Chytlavý refrén taktéž. Druhý hlas Sambory důsledně podporuje Jona a přidává tak písni šmrnc. Samotný song po vzestupném zpěvu frontmana graduje v kytarové sólo. Pasáž po sólu je jedním slovem nádherná. Píseň je trošku atmosféricky ve stylu Damned z desky These Days. (8/10)

     THORN IN MY SIDE začíná podobně jako dnešní kytarové písně od jiných skupin, které slýchávám v radiích. Skladbou se nesou dvě kytary, jedna zní více rytmicky, druhá více zkresleně. Hudebně mi píseň hodně připomíná japonský bonus na desce Crush – Neurotica. Takže hodně nadprůměrný track. (7/10)

     Druhou polovinu alba otvírá LIVE BEFORE YOU DIE. Po klasickém zpěvu na začátku skladby se o slovo hlásí kytara, která posouvá píseň z průměru opět do výšin po dynamické kytaře. Jedná se o jednu z mála pomalejších skladeb na desce. K dramatičnosti písně přispívají úžasné smyčce, které podbarvují již natolik velkou pestrost skladby. Ohromný hlas Jona v této písni a skvělý doprovodný klavír. Co víc si přát? (8/10)

     To BROKENPROMISELAND ve mně hned na začátku evokovalo zvukovou podobnost s Coldplay. V dobrém slova smyslu. Samborova kytara je v této písni také zpět a basa Hugha McDonalda je velmi výrazná, což pomáhá atmosféře skladby z velké části. Bicí pomáhají hned z té druhé a to velmi při zpěvu Jona před mohutným sólem, ačkoliv samotné sólo mohlo být delší. Pak se připojuje druhý hlas Richieho a píseň jde do finále. Velmi povedené sbory. (7/10)

     Nyní se dostáváme k další vrcholné písni alba - LOVE´S THE ONLY RULE. Opět přes parádní kytarový začátek se dostáváme k excelujícímu frázování zpěvu, kdy za pomocí výrazných bubnů skladba postupuje k refrénu. Závěrečné části pomáhá výrazná kytara a smyčce na pozadí. Tahle deska se povedla, ale nepředbíhejme. (9/10)

     FAST CARS je ke konci alba a jak se někdy stává, alba mají někdy ke konci klesající úroveň, ale tahle píseň tento mýtus vyvrací. Skvělé chytlavé „sha-la, sha-la“ je jen třešničkou. Píseň jde stále nahoru-dolu a velmi mocné klávesy Davida Bryana dostávají zabrat. Kdyby byla obohacena o nějaké dlouhé kytarové sólo, nebál bych se píseň označit mezi to nejlepší na albu. V téhle písni je tak ohromná energie, že se těším, až ji někdy Bon Jovi zahrají živě. (9/10)

     Tak tohle se jen tak neslyší. HAPPY NOW. Ne samozřejmě obsah těchto dvou slov. Člověk se někdy cítí konečně šťastným, ale tato píseň patří k tomu nejlepšímu, co na albu nalezneme a šťastnými Vás jistě udělá. Excelentní zpěv Jona Bon Joviho je tak dobrý, že zkrátka nejde nevěřit tomu, co zpívá, zejména když tak procítěně při zpěvu „řve“. Zkreslené kytary, sbor s kytarami a bubny. Tempo je ohromující. Tohle patří k závěrečnému vrcholu alba. (10/10)

     LEARN TO LOVE uzavírá nejen album, ale i málo početnou skupinu balad na albu. Kytara a klavír na počátku písně, poté přichází zpěv včetně druhého hlasu. V půlce písně za podpory bicích je zvýšeno tempo písně. V tomto místě pomáhá opět skvělá kytara Sambory. Tahle píseň zní velmi pohodově a zanechává celkový pocit po poslechnutí celé desky hodně nahoře. (7/10)

     The Circle je velmi povedené energické album plné kytar, bicích, stadiónových nápěvků a zařadí se jistě do diskografie Bon Jovi mezi TOP alba skupiny. Na desce je hodně výrazný Richie Sambora. Nejen svoji hrou na kytaru, ale také častým druhým hlasem. Těšit nás může hlavně to, že po dlouhé době dokáže album zaujmout i jiné než skalní fanoušky. Milovník klasického rocku si album dle mého názoru také oblíbí. The Circle je velká nahrávka.

     Možná vyznívá recenze moc pozitivně, ale nemůžu si zkrátka pomoc. Nebudu skladby „uměle“ shazovat, abych byl IN, když to na mě tak absolutně nepůsobí. Pro mě je to deska, která mě hodně nadchla, více jak všechna alba po Crush dohromady. Věřím, že ostatní můžou mít jiný a třeba i opačný názor. Přeci jen je recenze vždy subjektivní, ač může působit jakkoliv objektivně. Proto neváhejte v diskusi pod článkem vyjádřit svůj vztah k nové desce. Uveďte, co si o The Circle myslíte Vy.

     Album The Circle vychází ve dvou edicích. Jedna jako samostatné CD a druhá s bonusovým DVD When We Were Beautiful. Tento dokument nás zavede do zákulisí předešlého turné Lost Highway. Dá nám možnost nahlédnout do zákulisí života kapely a ukáže nám koncertní místa mimo jiné jako Dublin, Mnichov, Abu Dhabi, Central Park, tak také Madison Square Garden, kde dokument vrcholí. V závěrečných titulcích máme možnost slyšet i demo písně When We Were Beautiful ještě bez sborového zpěvu a kytarového sóla. Nyní nám už zbývá jen vypravit se za Bon Jovi na koncert v rámci The Circle Tour, ať už v roce 2010 nebo 2011. Ty chvíle bez koncertu nám zpříjemní záznam koncertu Live At Madison Square Garden, který v brzké době vyjde na DVD a Blu-ray discích.

Dave

BON JOVI - THE CIRCLE (datum vydání 6. 11. 2009) - hodnocení alba: 8/10
01. We Weren´t Born to Follow (4:03)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora
02. When We Were Beautiful (5:18)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Billy Falcon
03. Work for the Working Man (4:03)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Darrell Brown
04. Superman Tonight (5:12)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Billy Falcon
05. Bullet (3:50)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora
06. Thorn In My Side (4:05)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora
07. Live Before You Die (4:18)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora
08. Broken Promiseland (4:57)
// J. Bon Jovi, Sambora, John Shanks, Desmond Child
09. Love´s the Only Rule (4:38)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Billy Falcon
10. Fast Cars (3:16)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Desmond Child
11. Happy Now (4:21)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Desmond Child
12. Learn To Love (4:39)
// Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Desmond Child

zpět na výběr novinek


Příspěvky

Naprosto souhlasím s tím, že se album kluků vyvedlo. Ale paradoxně pís... bon_jovi_4ever 6.11.2009 6:26:04
Škoda jen, že takovou recenzi si člověk jinde nepřečte. To bude zase k... Honza 6.11.2009 9:05:28
To Honza: nejake zmeny delam prubezne, za pochodu, a par jich mam jest... Dave 6.11.2009 9:28:55
skvela praca Dave. Aj u mna je zatial nalepsia skladba "When We Were B... miso 6.11.2009 9:44:47
Dave, skvělá recenze!  Já to po 3 dnech ještě nemám tak dobře napos... Runaway 6.11.2009 10:27:15
No slava Dave :D :D konecne se na po par letech shodnem na nazor na al... Johny 6.11.2009 10:55:29
ve většině věcí se shodujem Dave...konečně pořádná deska od Crushe...a... yaro 6.11.2009 12:40:32
to dave: aj u mna si vystihol hodnotenie songov, teda samozrejme ze ja... MLK 6.11.2009 12:52:10
Dave díky za článek  Johny díky za překlady, skvělá práce SM_I<... Zuzka 6.11.2009 13:04:05
Dave: Dík za rozepsaný názor, v něčem se shodneme, v něčem ne...Jen by... Larius 6.11.2009 13:27:04
To Johny, MLK: tak to jsem rad, ze zacinam byt objektivnejsi ;-)  Dave 6.11.2009 13:58:41
Mne sa povacsine paci viac to, co sa Davovi paci menej SM_5 Piesen... J`vinka 6.11.2009 15:56:58
textove je album povedene? no Bon Jovi posloucham uz nejaky ten patek,... shifty 6.11.2009 21:28:07
Sakriš, to je nejlepší album od roku 2000, textově nejlepší od roku 19... Michal 6.11.2009 21:42:43
skladba Thorn in my side mi trochu připomíná album Have a nice day, ko... Michal 6.11.2009 21:54:12
Bon Jovi in The Circle   Je to uz par dni, co posloucham... Johny 6.11.2009 22:57:45
tak Johny nezklamal :-), hned mi pulhodinka v praci ubehla rychleji SM... onewildnight 7.11.2009 1:48:15
Já bych se nebál říct, že jsem z nové desky nadšen. Není tam žádná pís... sláva 7.11.2009 12:38:04
Ja sa k albumu možno vyjadrím, keď mi príde z amazon.com, zatiaľ som z... Milo 7.11.2009 14:20:24
Johny : Páči sa mi tvoja kritika ( negatívna ) na zákulisie skupiny Bo... SASTOJCI 7.11.2009 14:20:40
Tak jsem si přečetl dosavadní názory a to v případě Johnyho nejen na a... olda 7.11.2009 18:31:55
to Dave: jako dát Fast Cars 9/10 a Brokenpromiseland 7/10 mne trochu p... Jolly 7.11.2009 20:12:08
To Johny: Mega-recenze :-)... Honza 7.11.2009 20:39:59
to Johny: si to velmi pekne zhrnul, neda sa to tlmocit kapele? Poslal ... J`vinka 7.11.2009 23:28:08
Dave.... to snad nemyslis vazne, ze prve dva albumy hodnotis horsie ak... marco777 7.11.2009 23:44:39
To Olda: Nehraju nic. Ti, co me znaji vi, ze jsem hodne uprimny clovek... Johny 8.11.2009 0:15:15
To Jolly: pro pisne jako The Distance, Everyday, All About Loving You,... Dave 8.11.2009 0:25:29
olda.... johny ma na 99 percent pravdu... a... Bon Jovi by boli bez... marco777 8.11.2009 0:34:47
Dave... respektujem Tvoj nazor , no pre mna , co pocuvam ich pesnicky... marco777 8.11.2009 0:54:47
nove cd od bon jovi super, tiez si myslim ze starsie albumy sulepsie, ... radoko 8.11.2009 10:28:45
LOST HIGHWAY ( album ) je fayn. Som nepovažujem ho za ich najlepší alb... SASTOJCI 8.11.2009 10:48:39
To Dave: Prave ze to nejsem jen ja, ale opravdu spousty dalsich, kteri... Johny 8.11.2009 11:53:24
To Johny: ano, nejsi sam, jeste je asi takovych 50-100 lidi na drycoun... Dave 8.11.2009 12:30:39
To Johny: Pořád do tý mrtvoly LH kopeš, už jí nech ležet. SM_B Máš tu ... Honza 8.11.2009 13:37:00
chapem to ze niekomu sa nieco paci viac a nieco menej, ale nerozumiem ... the 8.11.2009 16:09:11
No a teraz si vypalil rybnik vsetkym neprajnikom na cele so supermanom... mib 8.11.2009 16:54:54
Je fakt, že ty koncerty jsou přehnaně drahé, v tom s Johnym souhlasím.... belerek 8.11.2009 17:19:33
Myslím si, že na vystupování Jona vůči kapele se tady řeší úplně zbyte... sláva 8.11.2009 17:54:50
To Dave: a ani tech 5-10 lidi, kterym se LH tady libi neni taky objek... Johny 8.11.2009 19:36:24
neviem o co ide johnymu, ale bon jovi bol top koncert 2008 a to ze nek... radoko 8.11.2009 19:43:12
To Johny: ano, tentokrat si o Newarku nepsal, protoze kdyz si o nem ps... Dave 8.11.2009 20:00:05
Je pravda, co napisal radoko. Ceny listkov urcuju promoteri, ktori chc... Milo 8.11.2009 20:01:35
Milo: myslím, že cena vstupného nemá nic společného s tím, jak dlouho ... belerek 8.11.2009 20:09:28
to belerek: áno, to je pravda. Napr. keď mal koncert u nás na Slovensk... Milo 8.11.2009 20:21:25
Milo: doufejme. Já dal za lístek do Paříže 73 euro, což ještě jde. Ale... belerek 8.11.2009 20:23:26
To marco777: tak jsem si dal tu praci a prosel jsem si CD za poslednic... Dave 8.11.2009 20:30:47
to Dave: no keby si tam nedal tie prve dva songy tak mam pocit ze si v... MLK 8.11.2009 20:56:34
To MLK: kdyz on toho Jon moc za 15 let sam nevytvoril SM_B Krom prvnic... Dave 8.11.2009 21:00:07
no k tomu lepsiemu z toho najhorsie mozno ano SM_B... MLK 8.11.2009 21:16:06
nahodou Save the World je pomerne povedena skladba, ale kvuli vyskam u... fifa 8.11.2009 21:36:54
tak já už mám nejlepší skladbu na albu. Bullet...to je bomba!!!... Michal 8.11.2009 21:40:09
Ja ji zatim slysel jen ve spatne kvalite, ale je to pecka. Ty kytary j... Philly 8.11.2009 21:48:31
to Michal: no vidis, pre mna je to najhorsia skladba na albume SM_B... MLK 8.11.2009 22:01:40
Souhlasim s Michalem. Bullet má podle mě všechno co musí pořádná písni... Jirka 8.11.2009 22:33:35
přesně tak, má to náboj, skvělý text. WFTWM je hned druhá v pořadí, bo... Michal 8.11.2009 22:42:59
Tá akustická verzia WWBTF je zaspievaná Jonom falošne... hlavne na zač... SASTOJCI 8.11.2009 23:16:10
To Dave: Ted jsem nepsal o Newarku, jednak proto, ze byste vsichni zas... Johny 8.11.2009 23:59:05
To Johny: sorry, ale jediny kdo tu stale krici a hlavne breci, jsi ty.... Dave 9.11.2009 7:28:38
To Johny: jinak mas pravdu co se tyka Jona. Ano, sere me, ze Jonovi je... Dave 9.11.2009 7:36:50
To Dave: Co po aktuální anketě udělat anketu, jak se s odstupem času l... Honza 9.11.2009 9:34:14
To Honza: dobrej napad. V prosinci dam na mesic anketu at se bodove oh... Dave 9.11.2009 10:27:05
inak ked sa tu uz tak pekne natahujete co je lepsie a co je horsie a z... kil 9.11.2009 13:41:04
jednou tu něco napíšu.. zatím jenom stručně, souhlasím s Johnem, máme ... koby 9.11.2009 16:37:50
Trochu nechápu, jak někdo může lamentovat nad Mnichovem?? A proč vlast... Honza 9.11.2009 17:43:52
Tak už mi přišlo!!! Jap. verze CD+DVD a CD singl. CD singl nic moc, al... Oukyn 9.11.2009 18:04:03
johny ma moju podporu.... LH je vraj ovplyvneny country stylom.... pr... marco777 9.11.2009 18:57:46
dave.... som rad, ze si dal s tym pracu... :-))) albumy Johna Bon ... marco777 9.11.2009 19:20:12
marco777: presne tak, ta posledna veta, ze to nie je len Jon a ostatni... Milo 9.11.2009 19:23:03
to marco777, Milo : proboha, no a co ??? tak je Jon hlavní boss, kdo ř... Zuzka 9.11.2009 19:34:10
Lidi, už jsem tu to psal jednou.. Všichni do tý kapely šli, že Jon je ... sláva 9.11.2009 19:48:19
ja takisto z velkej miery s johnym suhlasim ale sorry bracho, obcas po... MLK 9.11.2009 19:52:18
kdyz to tady nektere tak stve, tak nejak kulantne nekterou z techto ve... fifa 9.11.2009 19:54:11
no a co takto troska zmenit temu a pokecat si o futbale, uz mi je z jo... mib 9.11.2009 20:09:36
http://www.aktuality.sk/clanok/149702/skonci-steven-tyler-v-aerosmithe... SASTOJCI 9.11.2009 20:45:02
Jon Bon Jovi by bol vtedy boss, keby bol jediny a vylucny autor pesnic... marco777 9.11.2009 21:06:16
SASTOJCI... asi nechapes, co znamena pojem kapela, alebo team....ked c... marco777 9.11.2009 21:15:43
Z pracovných dôvodov som sa takmer 10 dní na náš web nedostala, kon... Evi 9.11.2009 21:18:57
To MLK: Ten závěr příspěvku trefný. SM_5  Já bych k tomu ještě ... Honza 9.11.2009 21:21:27
tak mi zase ubehla pulhodinka v praci ctenim vasich prispevku SM_1 ... onewildnight 9.11.2009 21:26:29
Tak dobra. Zitra si prectu celou debatu znovu, kdyz se nekteri citi ur... Johny 9.11.2009 22:31:26
to Johny: no vidis ze sa da svoj prispevok napisat z nenadurenymi zila... MLK 9.11.2009 23:05:38
Johny,čo je to za reakcia:.. "dobre, žiadne články a recenzie už písať... Evi 9.11.2009 23:40:04
To Koby: Taky jsem si ho šel koupit, ale nevím, jak se to stalo, z pro... Pavel (Nedved) 9.11.2009 23:41:55
Teda Central Parku SM_M... Pavel (Nedved) 9.11.2009 23:43:37
To MLK: Protoze uz jsou vsechny zilky praskle ;)  To Evi: Protoz... Johny 10.11.2009 7:09:43
to Johny: ani ne, praveze som si to uvedomila ked mi ich este par zost... MLK 10.11.2009 9:20:15
MLK: Já se třeba za zaslepeného fandu nepovažuju. Ale už mě prostě při... belerek 10.11.2009 9:30:15
to belerek: no ved to ani nebolo na Teba SM_F to bolo myslene vseobecn... MLK 10.11.2009 10:02:02
Ahoj, tak jsem si chtela precist diskuzi k recenzi The Circle, jelikoz... maarky 10.11.2009 11:03:19
to Dave...kolik mám pak dát bodů,když mám LH v 5 verzích SM_1... Matˇo 10.11.2009 11:36:25
To Mato: a ty fakt pocitas tu mongolskou verzi? Vsak to ti timtoni vyd... Dave 10.11.2009 11:45:04
Tak tu anketu ani davat nemusi, je docela jasny, jak to tady dopadne. ... Johny 10.11.2009 15:16:22
to Johny: uz chytas bobek z toho hlasovania LH, co? SM_K a myslim ze s... MLK 10.11.2009 15:28:45
Taky bych udělal tu anketu jednoduchou, líbí / nelíbí. Možná ještě stř... Honza 10.11.2009 15:54:05
Tak pojdme uz ted delat jen ankety :D  No a pokud to bude jestli... Johny 10.11.2009 16:51:21
No kdybych měl dát každému albu x bodů z 10, tak asi takto: Bon Jov... belerek 10.11.2009 17:05:51
Tak, album je už skoro týden doma, snad docela naposlouchané a jak jse... Larius 10.11.2009 17:42:58
To Larius: Tohle je nejlepsi recenze jakou jsem na to album cetl a ne ... Johny 10.11.2009 18:29:35
Johny: nevím proč, ale čekal jsem, že budeš hodnotit These days výš ne... belerek 10.11.2009 18:47:54
Ha! Pisu sty prispevek v teto diskuzi.  No s tim Handem je to os... Johny 10.11.2009 19:05:13
To Johny: Proti Lariusovo recenzi nikdo nemůže nic namítat. Stejně tak... Honza 10.11.2009 20:08:04
recenzi si tady napsalo už hodně lidí, takže jsem z těch opozdilců, co... Mistique 10.11.2009 21:50:44
To Honza: No vidis, mne pride tlfr rockovejsi. Tim muzikantstvim, aran... Johny 10.11.2009 22:46:07
to Lari: skvela recenzia:) vystihol si vela veci, len mam trosku iny n... MLK 11.11.2009 8:19:08
cim ho mam dlsie tym sa mi zda lepsie a lepsie, podla mna je to super ... radoko 11.11.2009 15:57:44
To Johny: Beru to, dík za upřesnění  A nějak se tu rozjely ty an... Honza 11.11.2009 18:24:09
Tak jsem zalozil nove tema, aby se tabulky, zebricky a bodicky psaly t... Johny 11.11.2009 23:30:47
hodnotenie albumov podobne ako HONZA akurat Crush, Bounce podpriemer b... kil 12.11.2009 13:41:35
To kil: A ty ses zas debil. Jen se divim, ze ti odpovidam. Co zname... Johny 12.11.2009 15:36:15
TO JOHNY:HOHNZY mas ako Honzik. Pri NJ veci odohrali na zivo a potom s... kil 12.11.2009 15:51:29
TO JOHNY: skus konstruktivnu debatu a inak dakujem debilom a primitivo... kil 12.11.2009 15:54:21
TO ALL: na FUN radiu bude vikend BON JOVI SM_A... kil 12.11.2009 16:11:49
To kil: Vsak neni zac.  Ano, mysli Pizza Parlour Jury - vypocita... Johny 12.11.2009 16:18:42
TO JOHNY: stale tocia pre ludi veci si myslim ja vies ked ide o LH tak... Kil 12.11.2009 16:54:46
To kil: JBJ porad muze rict, ze takovehle ceny vstupenek v O2 nechce. ... Johny 12.11.2009 17:21:04
I když s Johnym v mnoha věcech nesouhlasím, tak s cenama lístků rozhod... belerek 12.11.2009 17:29:59
ja osobne hodnotim skladbu Broken Promiseland, ako jednu z najlepsich ... marco777 12.11.2009 18:28:17
Naprostý souhlas s Marcem. Brokenpromiseland jeden z nejlepších. Pro m... bon_jovi_4ever 12.11.2009 19:47:19
TO JOHNY: moj nazor JBJ ani len netusi ake ceny vstupeniek su kde a ak... kil 13.11.2009 17:11:08
niekedy sa mi zda ze tato stranka nie je BJ.cz ale anti JBJ.cz, kazdy ... radoko 14.11.2009 9:45:50
Ti kil: Myslim, ze by jako jednotlivci neskoncili, ale kazdy by drel b... Johny 14.11.2009 13:43:01
TO JOHNY: ani neviem preco reagujem, ale asi slusnot kaze. Hned v prve... Kil 15.11.2009 12:49:14
No ja myslel ze Blaze of Glory ani tak neni Richieho práce. Solo album... Philly 15.11.2009 14:09:44
No konečne som si našla čas a cez weekend počúvam album. Album považuj... Evi 15.11.2009 18:04:20
Album už sem slyšel asi 15x a vím...  nejsem z něho nadšenej, ka... Koby 15.11.2009 23:29:26
Pozdravujem. Na diskusii sa zucastnujem prvy krat, aj ked tento web uz... Pali 16.11.2009 16:07:26
jak to vypadá s tím bonusem Time Machine? existuje tahle písnička jako... Siki 16.11.2009 21:00:44
To siki: kdybys mel(a) album (pripaadne kdyby sis precetl(a) recenzi),... Dave 16.11.2009 22:23:04
To Dave: recenzi jsem četl, jenom to bylo někde na netu psané, že by t... Siki 17.11.2009 7:27:48
v hudobnom biznise plati, ze ak mas prvych 5 albumov megauspesnych, ve... marco777 17.11.2009 19:34:05
tak třeba ne u nás, ale třeba v Americe jsou star pořád ... SM_3... x 17.11.2009 22:38:30
to marco777: Si přečti jak Jon popisoval v jaké psychické fázi se nach... sláva 19.11.2009 15:18:39
To marco777: hodne me zaujalo, jak pises, ze respektujes samozrejme na... Dave 19.11.2009 15:36:56
V najnovsom cisle casopisu SPARK je recenzia na The Circle. Sefredakto... sandman82 1.12.2009 15:00:03
To sandman82: Jo, Balčirák byl vždycky k Bon Jovi z těch vstřícnějších... Honza 1.12.2009 21:43:16
To sandman82: Nemas moznost to nejak naskenovat? Kdybys to zvladl a po... Johny 1.12.2009 23:30:35
To Johnny: Bohuzial nemam skener........ sandman82 2.12.2009 15:13:52
To sandman82: A co treba fotak?? Kdyz se ti nebude klepat ruka, tak to... Johny 2.12.2009 21:30:09
Johnny: Asi mi neuveris ale ja nemam ani digitalny fotak. SM_9... sandman82 3.12.2009 14:04:33
To sandman82: a co telefon s fotakem, taky nic? SM_F... Dave 3.12.2009 14:16:20
Dave: Moj telefon robi hrozne fotky. Navyse ta recenzia je robena v r... sandman82 3.12.2009 14:35:29
Bych to možná zkusil vyfotit, ale nevím, jak to bude vypadat...nemám ž... belerek 3.12.2009 15:17:39
To belerek: Tak co, zkousel jsi to? SM_D... Johny 9.12.2009 23:06:50
Jo, zkoušel, ale bohužel by to asi nikdo nerozluštil...já to zítra pře... belerek 9.12.2009 23:21:55
To belerek: jee, to jsi hodnej. Nechtel jsem ti s tim nadelat takvou p... Johny 9.12.2009 23:32:42
To je v klidu, to je práce tak na 15 minut maximálně...dnes už se mě n... belerek 9.12.2009 23:46:49
tak tady to je přepsané ...  Po odvážném albu „Lost Highway“, na... belerek 10.12.2009 10:17:27
Uh??? A tohle bylo ve Sparku??? Svet se hrouti... ale je dobre, ze je ... Johny 10.12.2009 12:34:27
To Johny: Musím konstatovat, ža takovou ódu na BJ jsem teda nečekal. B... Honza 10.12.2009 20:40:41
ajky bude dalsin singl z nove desky the circle?... zuzibj 15.12.2009 13:09:06
To zuzibj: dalsi singl je Superman Tonight. Videoklip se prave nataci,... Dave 15.12.2009 13:39:16
To Dave:Díky,je pravda ze chce Jon v padesati skoncit?Ja doufám že ne.... zuzibj 16.12.2009 7:51:06
To zuzibj: ne, neni to pravda ...... Dave 16.12.2009 7:54:59
Johny : Čauko, chcem sa ťa opýtať, akú japonskú verziu The Circle máš.... SASTOJCI 20.12.2009 12:16:37
Cau, ano mam SHM a rozdil jsem neslysel. Schvalne co napise Dave, jenz... Johny 20.12.2009 17:49:51
To Johny: no ja mam stejny nazor, jak Ty ... ja totiz moc nerozumim, j... Dave 20.12.2009 18:24:59
Možno trochu offtopic, ale taký DIRE STRAITS - BROTHERS IN ARMS obyčaj... SASTOJCI 20.12.2009 18:51:25
Posledná veta úplne odveci : Oprava : Keby BJ naozaj chceli, urobili b... SASTOJCI 20.12.2009 18:55:05
To sastojci: no s tim XRCD je to podobne, jako u CD-SHM ... tam proste... Dave 20.12.2009 19:07:13
Ono je spis obecne otazkou, ze kdyz uz se delaji s masteringem "poradn... Dave 20.12.2009 19:18:54
A nestačí album z r.1985 zremasterovat a vydat ho na obyčejném CD? Tak... Honza 20.12.2009 20:37:07
To Honza: to je prave ono, co jsem psal, ze kdyby ten master pouzili p... Dave 20.12.2009 20:46:49
Ahojky lidi, Bon Joviho zbožňuji, hlavně jeho starší písně jako (Bed o... Veronika 21.12.2009 19:43:17
To Veronika: docela dobre je to popisovane treba v tomto clanku, kde j... Dave 21.12.2009 20:20:13
to Veronika: no ak sa rozvedies s manzelom, tahas sa o dieta, pak Ta o... MLK 22.12.2009 14:32:37
Mno, hele máš štěstí, že jsem vtipálek, protože jinak bych tě našla... Veronika 26.12.2009 19:03:28

vypsat od 1. příspěvku - vypsat od posledního příspěvku - přidat příspěvek
(pokud se klikne na konkrétní příspěvek, dojde k jeho zobrazení na vrcholu stránky)


AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2018 David Vostrý.