Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Recenze Lost Highway
přidáno 3.6.2007

Po necelých dvou letech, které uběhly od poslední desky Have A Nice Day rockové partičky Bon Jovi z New Jersey, tu máme zbrusu novou nahrávku, jenž získala pojmenování Lost Highway. Tato deska, která se na pulty kamenných a virtuálních obchodů dostane právě za několik dní (11.6.2007), je očekávána všemi skalními fanoušky Bon Jovi. A nejen jimi, ale i všemi milovníky kvalitního melodického rocku, k nimž se díky singlu Who Says You Can´t Go Home z poslední řadové desky Have A Nice Day přidali i fanoušci „amerického country“.

     Díky zmíněnému singlu Who Says You Can´t Go Home (duetu se zpěvačkou Jennifer Nettles z country skupiny Sugarland) získala skupina v únoru tohoto roku ocenění Grammy a o to víc je tato nová deska všemi velmi očekávána. Jak deska dopadla se můžete dozvědět v této exkluzivní recenzi, v které Vás vítám.

     Již ke konci loňského roku frontman skupiny Jon Bon Jovi prozradil, že nová deska by se mohla nést na vlně country, což vystrašilo spoustu skalních fanoušků. V pozdější době Jon upřesnil, že country desku skupina netočí, že to bude rocková deska s vlivem Nashvillu, kde se deska natáčela. Na produkci se rovným dílem podílel John Shanks (produkoval již album Have A Nice Day) a Dann Huff, který je rodákem právě z Nashvillu (produkoval například desku Keitha Urbana, Rascala Flattse).

     Album otvírá titulní píseň alba LOST HIGHWAY. Tato píseň byla použita o nějaký čas před uvedením desky ve filmu Divočáci (Wild Hogs). Jedná se o středně rychlou píseň s mírným „nashvillovským“ vlivem, ale skladba si stále ponechává rockové kořeny. (8/10)

     Po titulní písni přichází píseň SUMMERTIME, což není nic jiného než velice povedená rychlejší rocková píseň, která se snaží naznačit, že tato deska není o country. A daří se jí to velice dobře, výborná rocková píseň obohacená o kratší kytarové sólo těsně po polovině písně. (9/10)

     Třetí písní na albu je pilotní singl nové desky, píseň (YOU WANT TO) MAKE A MEMORY. Jedná se o velice povedenou baladu, s velice dobrou kytarou na pozadí a závěrečnou instrumentální pasáží, kterou okořenil Richie Sambora svým „hučením“. Závěrečná instrumentální pasáž je skoro o 30 sekund delší než singlová a trvá tedy více jak minutu! Tato balada byla dobrou volbou pro první singl, protože ukazuje Bon Jovi opět ve skvělé formě a je dobrou reklamou na toto nové album. (8/10)

     WHOLE LOT OF LEAVIN´ je s mírným country vlivem, ale písni to dodává velice pěkný svěží zvuk. Celkově se píseň nese na středně rychlé vlně, ale působí velice pohodově, jako povedený mix rockové písně a mírného náznaku country. V písni je delší kytarové sólo, které napovídá, že je Richie Sambora na této desce opět ve skvělé formě. Tato píseň by měla na to stát se druhým singlem, ale to i řada následujících písní. (9/10)

     WE GOT IT GOING ON byla podobně, jako píseň Lost Highway, použita o pár měsíců dříve před vlastním vydáním alba a to ve znělce na americký fotbal stanice ESPN. Jedná se o píseň s country dvojicí Big & Rich. Díky této spolupráci by se mohlo zdát, že půjde o country píseň, ale opak je pravdou. Jedná se o jednu z nejrockovějších písní na albu, s opět skvělým kytarovým sólem a použitým Talk-Boxem. (8/10)

     Po této písni následuje jedna z nejlepších písní na albu ANY OTHER DAY. Je to typická velká Bon Jovi píseň, která postupně graduje díky dvěma skvělým kytarovým sólům, zejména druhému velice zdařilému v závěru písně. Tato píseň by se taktéž ve světě neztratila, kdyby byla zvolena za druhý singl této desky. (10/10)

     SEAT NEXT TO YOU, to je velice jemná melodická balada. Z této skladby jsou cítit silné emoce a nikoho píseň nemůže nechat chladným. Velice dobrá kytara na pozadí v průběhu celého songu, kterou dokresluje velice pěkný text písně a druhý hlas v pozadí od Hillary Lindsay. Nejlepší balada na albu. (10/10)

     Další písní je song EVERYBODY’S BROKEN, který se nese na pomalejší vlně. Píseň je opět obohacena o dobré kytarové sólo Richieho Sambory. Pokud si kdokoliv stěžoval, že v poslední době chybí kytarová sóla, na téhle desce si přijde opravdu na své. Nejsou to sóla délkou jako třeba v Dry County, ale i tak je cítit alespoň krátká sóla na každém kroku během skoro každé písně. (7/10)

     Píseň TILL WE AIN´T STRANGERS ANYMORE je duet se zpěvačkou LeAnn Rimes. Je to pomalá balada a zároveň jedna z nejhlubších písní s velkým množstvím emocí, zvukově překrásný duet ve kterém nalezneme dvě delší kytarová sóla. Tak jako u některých předešlých písní je toto song s velkým potenciálem zabodovat v hitparádách. (10/10)

     THE LAST NIGHT je desátou písní na albu. Velice pěkně vystavěný song s pěknou melodií a textem. Je to jedna ze středně rychlejších písní na albu. (7/10)

     Jedenáctou písní je ONE STEP CLOSER. Jedná se o velice pohodovou píseň. Tato píseň působí velice svěže a dokáže chytit svoji melodií, kterou si budete hned pobrukovat. Chválení kytary na pozadí písně by bylo už jen nošením dříví do lesa. (10/10)

     Novou desku uzavírá píseň I LOVE THIS TOWN a celkový tucet písní je tímto završen. Píseň se stává oslavou města Nashville a jedná se opět o namíchání melodického rocku a špetky country. Během této písně zní velice povedené sbory a skladba je víc než vhodnou tečkou za tímto počinem skupiny. Dvě naprosto skvělá kytarová sóla jsou již samozřejmostí. (9/10)

     A jak tedy deska vyznívá jako celek? Kdybych měl desku žánrově zařadit, tak je to stále velice melodický rock, ale s několika country prvky. A jak jde rock a vliv country dohromady? Myslím, že v provedení co předvedli Bon Jovi, zatraceně dobře. Kdybych měl album hodnotit na deseti stupňové škále, dal bych hodnocení 9/10.

     Z alba vyzařuje velice dobrá atmosféra, lehkost a jsou cítit emoce. Nejde s určitostí poznat takto dopředu při vydání alba, jaká bude reakce mezi fanoušky s odstupem času. Ale pocit, který jsem získal je, že se jedná o skvělou nahrávku. Je v ní mnoho kytarových sól Richieho Sambory, skvělý druhý hlas, výborné sbory, dobré texty, hudba a instrumentálnost všech interpretů na desce, ještě větší než byla třeba u desky This Left Feels Right. Zkrátka je toho strašně málo, co by šlo desce vytknout. Snad jen, že deska se nese na pomalejší vlně, ale u mě osobně se přesně trefili do toho, co od nich chci slyšet. Otázka je, jak toto namíchání zapůsobí na ostatní, zejména na fanoušky dychtící po rychlých vypalovačkách.

     Bon Jovi dokázali i po více než 20 letech své existence, že jsou tu a mají stále co se svými texty a hudbou říci a hlavně hudebně nekrní, naopak zkouší stále nové věci a to je jen dobře. Deska mi přijde jako jedna z nejzajímavějších po vydání alba These Days. Je v ní plno instrumentálnosti a hlubokých textů. Kdo se vydá po „ztracené cestě“ společně s Bon Jovi, nebude litovat … naskočte do jejich auta a vydejte se s nimi.

Dave

datum vydání: exkluzivně 2.6.2007 v Itálii (v digitální podobě v největším online shopu na světě - itunes), 8.6.2007 v Německu, 11.6.2007 ve zbytku Evropy, 13.6.2007 v Japonsku, 19.6.2007 v USA a zbytku světa.
produkce alba: John Shanks, Dann Huff
vydavatelství: Universal Music / Mercury Nashville
první singl z alba: (You Want To) Make A Memory
obsah alba:
1) Lost Highway (4:16)

// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
2) Summertime (3:18)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
3) (You Want To) Make A Memory (4:36)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Desmond Child, produkce: Dann Huff
4) Whole Lot Of Leavin´ (4:17)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, John Shanks, produkce: John Shanks
5) We Got It Goin´ On (4:13)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Kenny Alphin, John Rich, produkce: Dann Huff
6) Any Other Day (4:01)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Geordie Sampson, produkce: Dann Huff
7) Seat Next To You (4:21)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Hillary Lindsay, produkce: Dann Huff
8) Everybody´s Broken (4:11)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Billy Falcon, produkce: John Shanks
9) Till We Ain’t Strangers Anymore (duet s LeAnn Rimes) (4:43)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Brett James, produkce: Dann Huff
10) The Last Night (3:33)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
11) One Step Closer (3:35)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
12) I Love This Town (4:38)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Billy Falcon, produkce: Dann Huff
japonská edice obsahuje: dvě bonusové písně:
13) Lonely (3:55)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Desmond Child, Daryl Brown, produkce: Dann Huff
14) Put The Boy Back in Cowboy (3:59)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, produkce: Dann Huff
a v limitované japonské edici i bonusové DVD s tímto obsahem:
1) Bon Jovi ve studiu při tvorbě Lost Highway v Nashvillu, 2) Bon Jovi při natáčení videoklipu (You Want To) Make A Memory, 3) videoklip (You Want To) Make A Memory, 4) živě zahraná (You Want To) Make A Memory pro Walmart
anglická a australská edice obsahuje: jedna bonusová píseň:
13) Lonely (3:55)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Desmond Child, Daryl Brown, produkce: Dann Huff
exkluzivní bonusy u digitálního alba na itunes: dvě živé písně z The Cannery Ballrom:
13) (You Want To) Make A Memory (4:18)
14) Lost Highway (4:14)

nové delší ukázky jednotlivých písní: v záložce MULTIMEDIA / sekci MP3
texty jednotlivých písní: v záložce O SKUPINĚ / sekci diskografie u alba Lost Highway

zpět na výběr novinek


Příspěvky

Mám z toho stejný pocit jako ty,doufám,že ostatní z toho budou mít tak... Phil 3.6.2007 13:26:03
To Dave: AMEN SM_3. Nezbývá než souhlasit (což není moc originální,ale... Dahlia 3.6.2007 13:52:06
ToDave: Musim priznat, ze tato stranka sa stava jednou z najlepsich st... Martin 3.6.2007 15:21:21
No mne sa aspoň čo som zatiaľ počul z ukážok tie pesničky páčia. No al... miro 3.6.2007 16:24:20
souhlasím s váma... LOST Highway jsem si před chvílí stáhnul SM_A a mu... lucash 3.6.2007 16:28:51
Teda Dave, podle toho co píšeš to vypadá pomalu na další TD SM_2 Musím... Larius 3.6.2007 20:23:27
...jak už jsem psal jinde, mě se ta deska hodně líbí, a na čemž jsme s... Jolly 3.6.2007 22:47:04
Zdravím všechny BON JOVI, tak už mám nové album Lost Highway a musím ř... Jirka 3.6.2007 22:53:41
To si děláte srandu, oni už mají album...   SM_2 No já to číst nebu... Honza 4.6.2007 8:58:33
si to taky stahni ..... qedw 4.6.2007 12:33:38
Taky jsem to stáhl, taky se mi to líbí, taky hodně, jedno z nej alb Bo... Kwandar 4.6.2007 13:10:29
No to je mi jasný, že jste si to stáhli, já teda ne! SM_2 Mám svůj ri... Honza 4.6.2007 13:20:59
zdravim vsetkych!vyzera to tak, ze si dali zalezat a na albume sa pori... zami 4.6.2007 15:20:52
To Honza: já si to taky stáhnul :-) Ale narozdíl od mnohých to už mám ... Pavel (Nedved) 4.6.2007 16:46:36
keď si uvedomím ako všetci čakajú tvrdý rock...už aj zabúdam o čo nám ... J`vinka 4.6.2007 17:18:12
Lost Highway   Tak tu teď sedím, a potřetí dokola poslo... Johny 4.6.2007 19:56:38
to J´vinka: Hezky shrnuto, možná se mi Tvá recenze zamlouvá co do věro... Larius 4.6.2007 20:01:16
To zami: delka a pocet skladeb je zcela normalni, jako u predeslych de... Dave 4.6.2007 20:22:38
To Jovinka: Tvoje recenze je fakt super. Moc se mi libi, zatim mi prij... Johny 4.6.2007 21:22:15
to Dave, J´vinka, Johny: Teda, "Hat up" všetci. Výborné recenzie! Názo... Evi 4.6.2007 22:16:56
To Johny: Co je špatného, že na koncertě vystoupí houslistka či jiný h... Honza 4.6.2007 22:51:35
...jo jinak se už konečně naučte všici psát správně jméno "nové doprov... Jolly 4.6.2007 23:32:43
To Honza: No kdyz takhle pro jeden projekt vystoupi tak je to OK, ale ... Johny 5.6.2007 10:19:20
to Dave: SM_F  to Evi: nepreháňaj SM_2 ja sa čudujem,že sa v t... J`vinka 5.6.2007 17:05:00
To tak hlavně že to neni duet jako Livin On A Prayer na TLFR, nevim al... Honza 5.6.2007 20:54:09
Konečně je to dobre namixované album, od crush po have a nice day jsem... Vendo 6.6.2007 10:59:47
To Jovinka: No a prave z tech dvou je to ta nejlepsi :-) Ale nesmim kr... Johny 6.6.2007 11:35:24
dovolte mi, abych taky přines trochu svojeho dříví do lesa SM_F tak t... Yaro 6.6.2007 15:11:51
To Yaro: "Till We ain´t Strangers Anymore" byl puvodni oznameny nazev,... Dave 6.6.2007 15:41:59
legálně nebo nelegálně, to je jedno...beztak si tu desku chci koupit a... Yaro 6.6.2007 16:19:44
a vzhledem k tomu, že v obchodech ještě neni, neni snad žádnej zločin ... Yaro 6.6.2007 16:30:21
To Yaro: ja mam album Lost Highway v elektronicke verzi legalne SM_F M... Dave 6.6.2007 16:38:42
ja uvidím o dva týždne či mám nejaký pirátsky zápis v registri trestov... J`vinka 6.6.2007 20:20:36
To Jovinka: I´m not in contact with band managment... SM_A Mne se n... Johny 6.6.2007 21:28:17
tak co? jaké se vám tak nejvíc líbí songy na LOST Highway? Mě osobně v... lucash 6.6.2007 22:03:03
no tak konecne sa k tomu dostavam aj ja SM_5 nebudem sa rozpisovat,... MLK 6.6.2007 22:21:13
stahovat nelegálně neni žádný hrdinství... SM_B to umí každej eda, ale... Yaro 6.6.2007 23:48:46
to Kristinka: tak tak, jde o ten pocit a prožitek, který si u poslechu... Jolly 7.6.2007 13:14:12
To Yarda: nikdy jsem nemel potrebu si na neco hrat SM_F  To Joll... Dave 7.6.2007 15:09:58
to Jolly: vedela som ze patris medzi nich aj Ty a ze ma pochopis aspon... MLK 7.6.2007 19:16:25
To Dave,MLK,Jolly: nepatřím zrovna k tomu "užšímu jádru" tohoto fc,ale... Dahlia 7.6.2007 19:20:25
Lidi přesně přesně tak, já o sobě můžu říct to samé...super deska a su... Kwandar 7.6.2007 19:27:25
to MLK: ja sa dokážem vžiť do väčšiny, takže pocitovo krásny album SM... J`vinka 7.6.2007 19:53:11
To MLK: Ja jsem tedy v prve rade rad, ze ses zase po nejake dobe ozval... Johny 7.6.2007 20:57:44
to Johny: nemyslim si ze by si musel zostarnut, nie je to o veku ale a... MLK 7.6.2007 22:37:58
To Kristinka: strasne krasna slova, pod to bych se podepsal SM_I... Dave 7.6.2007 22:39:37
Ahojte, možno že piesne EVERYBODY´S BROKEN a THE LAST NIGHT nie sú ume... SASTOJCI 10.6.2007 10:09:08
To sastojci: souhlasim, ty dve pisne bych dnes hodnotil jeste lepsim s... Dave 10.6.2007 14:16:02
to Sastojci: podľa mňa TheLastNight a Everybody´sBroken sú dosť podobn... J`vinka 10.6.2007 19:19:39
to J´vinka: Everybody´s broken je silná pieseň. Veeeľmi sa mi páči, ak... SASTOJCI 10.6.2007 21:35:45
tak musicserver nám nachystal menší překvapení SM_D... Pavel (Nedved) 11.6.2007 12:28:46
to je recenze? to snad neni pravda, to je dojmologie....... pepa 11.6.2007 13:12:46
To pepa: definice recenze pravi, ze jde hlavne o shrnujici zhodnoceni ... Dave 11.6.2007 13:48:42
Tak to je po nekolika letech pozitivni recenze :-) Jenom me tedy zaraz... Johny 11.6.2007 14:19:03
http://hanzikuv.blog.cz/0705/zpevaci   .......................  ... Honzík 11.6.2007 18:07:41
To Honzík: mě se tam strašně líbí to - "ten z Nickelback" :-) Je to Ch... Pavel (Nedved) 11.6.2007 18:48:29
To Pavel: me zas zaujala anketni otazka: "Která holka z naší třídy je ... Dave 11.6.2007 18:53:07
To Dave: tohle radši neříkej, poněvadž nevíš, do který třídy chodí! S... Pavel (Nedved) 11.6.2007 19:14:50
Dovolíte-li vrátím se k tématu. Včera jsem získal nové album(konečn... pepíno 12.6.2007 9:16:13
ja fakt toho kluka hodne nemam rada, vy take ne, ale tohle je myslim j... simona 12.6.2007 9:26:42
To Pepíno: mám z toho podobný pocit. Když jsem slyšel poprvé tu zprávu... Pavel (Nedved) 12.6.2007 15:52:11
jn to je můj blog.doufám že jste hlasovali.no a v těch holkách sem tam... Honzík 12.6.2007 16:56:31
Len sa pozrite ako slovenský časopis EVA silno urazil Richieho Samboru... SASTOJCI 12.6.2007 17:04:22
A púšťajú sa aj do Jonových hereckých výkonov :-( http://www.fandom... SASTOJCI 12.6.2007 17:11:17
Do Jona sa púšťajú zas....  http://www.moviezone.cz/movies/crywolf/... SASTOJCI 12.6.2007 17:17:33
Mimochodom v datadisku hry "THE SIMS : SUPERSTAR" sa má objaviť postav... SASTOJCI 12.6.2007 17:39:23
Tu je zaručene najhoršia verzia pesničky "I´ll by there fore you" SM_... SASTOJCI 12.6.2007 17:46:05
To Sastojci: a kde? SM_B... Pavel (Nedved) 12.6.2007 17:58:41
tak jestli myslíš to, jak si to napsal... No já furt hledal odkaz SM_... Pavel (Nedved) 12.6.2007 17:59:49
Tu je zaručene najhoršia verzia pesničky "I´ll be there for you" SM_1... SASTOJCI 12.6.2007 18:01:54
b-b-b-b-b-b-b-b-bounce Musim zacat takto. Nie ze by to bola moja na... miso 13.6.2007 14:56:27
to miso : Rozumiem Ti, možno že keby som aj ja mal 30 a nie 20 rokov, ... SASTOJCI 13.6.2007 16:08:49
Bounce je nejlepší deska z nového tisíciletí ale Lost highway(až na 4 ... sláva 15.6.2007 9:44:27
Tak asi jako poslední SM_5: Nová deska se mi líbí, spojení country a B... Honza 15.6.2007 17:40:58
mam len jedno minus ze je to nejake kratke, ale inac som spokojny az z... kil 16.6.2007 18:28:18
Hm tak sem se byl dneska v obchodě podívat na LH a mrtě se mi líbí ten... Kwandar 18.6.2007 16:41:30
to Kwandar: básničky nenesou? SM_1... Pavel (Nedved) 18.6.2007 18:21:46
zatím ne, snad časem začnou...... Kwandar 18.6.2007 18:25:52
Kwandar: Ze ty ses nechal trosku inspirovat Eragonem? SM_F... Verča 18.6.2007 21:22:16
tím že za to chci peníze nebo námětem?... Kwandar 19.6.2007 14:35:49
No nametem! Booooze... my se bavime o basnickach a ty myslis na penize... Verča 19.6.2007 20:42:50
Už celé dni sa tu nič nezmenilo .... no super :-(... SASTOJCI 24.6.2007 18:31:34
to sastojci: tak nahoď nejakú zaujímavú tému keď ti je smutno. Alebo p... J`vinka 24.6.2007 18:49:49
Jon a jeho súkromie : Jeho deti, jeho manželka... Ich spolčoné fotky, ... SASTOJCI 25.6.2007 15:19:06
to Sastojci: ehm, nechutne veľký dom s americkou zástavou zavesenou na... J`vinka 25.6.2007 17:19:22
Nevidela si jeho syna ? Tak si daj do youtube : BON JOVI SON a nájde t... SASTOJCI 25.6.2007 19:50:26
No J`vinka manželka Jona je Dorothea je jedna krásna a šarmantná dáma ... Marekabe 30.6.2007 11:16:26
to Marekabe: ja som nepovedala,že nie je pekná alebo čo....ja som len ... J`vinka 30.6.2007 16:24:00
Keby JON cvičil tvárovú gymnastiku (SELF-LIFTING), tak by vyzeral aj v... SASTOJCI 30.6.2007 16:26:45

vypsat od 1. příspěvku - vypsat od posledního příspěvku - přidat příspěvek
(pokud se klikne na konkrétní příspěvek, dojde k jeho zobrazení na vrcholu stránky)


AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2018 David Vostrý.